Oświadczenie świnoujskiej Fundacji Animals Przystań w sprawie hejtu

0

Od jakiegoś czasu pod adresem Fundacja Animals Przystań Świnoujście, wylewa się fala hejtu. Przyczyną tego zjawiska jest sytuacja, w której (według pewnych osób) fundacja dokonała bezpodstawnej eutanazji zwierzęcia.

Fundacja po otrzymaniu zgłoszenia odebrała chore zwierze w Międzyzdrojach. Kot znajdował się w bardzo złym stanie, czego dowodem i potwierdzeniem były wykonane badania oraz opinia lekarza weterynarii. W toku przeprowadzonych badań okazało się, że zwierze zakażone jest wirusem FIV i jego stan jest tragiczny. W związku z tym, nie było innej możliwości jak tylko uśpić zwierze. Nie spodobało się to pewnym osobom, które nakręciły nieprawdopodobną wręcz falę hejtu pod adresem fundacji.

W związku z zarzutami, jakie pod adresem fundacji wystosowano, Fundacja Animals Przystań Świnoujście skorzystała z możliwości obrony, publikując w serwisie internetowym Facebook oświadczenie.

Jak można przeczytać w oświadczeniu, rolą tego fundacji jest nie tylko zapewnienie zwierzętom lepszych warunków i opieki, ale również podejmowanie trudnych decyzji związanych np. z eutanazją chorych i cierpiących zwierząt. Taka sytuacja miała miejsce właśnie w tym wypadku.

Według informacji podawanych przez fundację, o eutanazji zwierzęcia przesądziły badania oraz opinia lekarza weterynarii, który to stwierdził IV fazę zaawansowania FIV. FIV jest chorobą nieuleczalną, a w pewnym momencie zaczyna postępować w zastraszającym.

Jak możemy przeczytać na facebookowym profilu Animals Przystań Świnoujście – sprawa nie będzie więcej komentowana przez fundację. Jej finał natomiast będzie miał miejsce w Sądzie.

Chcemy się odnieść do zaistniałej sytuacji .
Tak wiemy, wielu bardzo wielu z Was oskarżycieli wydało wyrok. Już…

Opublikowany przez Fundacja Animals Przystań Świnoujście Czwartek, 14 stycznia 2021

 

 

ŹRÓDŁO: eswinoujscie.pl

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Zachodniopomorskie: Znów ponad 700 nowych przypadków COVID 19 w regionie

Tylko około 300 wymienionych „kopciuchów”. Szczecin na dole listy Polskiego Alarmu Smogowego

Dębno: Złota Piłka dla Lewandowskiego

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię