Pogoń Szczecin: Kosta Runjaić o wygranej z Górnikiem

0
PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin wygrywa z Górnikiem Zabrze na własnym stadionie 1-0. Jedyną bramkę w konfrontacji obu drużyn Rafał Kurzawa
Źródło: YouTube

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin wygrywa z Górnikiem Zabrze na własnym stadionie 1-0. Jedyną bramkę w konfrontacji obu drużyn zdobył były piłkarz Górnika – Rafał Kurzawa. Dla piłkarzy Pogoni to kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki wygranej nad Górnikiem drużyna Kosta Runjaicia zbliżyła się do lidera na trzy punkty. Warto jednak zaznaczyć, że Legia ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. Mimo wszystko postawa Portowców może cieszyć kibiców ze Szczecina. Pewne jest to, że wielkim zaskoczeniem będzie na koniec sezonu brak Pogoni w eliminacjach do europejskich pucharów przy jej aktualnej dyspozycji.

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin ponownie wygrywa

Pogoń wygrywa na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 1-0. Kolejny mecz Portowcy kończą bez utraty bramki. Z rezultatu spotkania nie krył swojego zadowolenia trener Kosta Runjaić.

Duża radość, znów dobry mecz i na zero z tyłu. Moim zdaniem zasłużone zwycięstwo. Górnik wymagającym przeciwnikiem, kryje indywidualnie, wysoko, czasami na całym boisku. W pierwszym kwadransie mieliśmy z tym problemy, ale obroniliśmy się z tej presji. Próbowaliśmy grać piłkę, choć spokojnie w swoją grę wchodziliśmy. W decydujących momentach byliśmy dobrze zorganizowani, fajne zachowanie przy zdobytej bramce. Górnik w I połowie miał jedną szansę, w II połowie nie dopuściliśmy do większego zagrożenia, bo wszystko kontrolowaliśmymówił Kosta Runjaić.

Mieliśmy swoje okazje, jak Kucharczyk, główka Drygasa, czy strzał Podstawskiego, ale tak zagraliśmy dobry, solidny mecz. Jesteśmy teraz zadowoleni.
Przed nami ważna regeneracja, dobre odżywianie i dobry sen. Do Mielca wyruszymy już dwa dni przed meczem, ale już to przerabialiśmy. Będziemy dobrze przygotowani, bo jesteśmy głodni sukcesów – dodał trener Portowców.

Źródło: Gol24