PKO Ekstraklasa: Pogoń zremisowała i utrudniła sobie zadanie

0
PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin wygrywa z Górnikiem Zabrze na własnym stadionie 1-0. Jedyną bramkę w konfrontacji obu drużyn Rafał Kurzawa
Źródło: YouTube

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin zremisowała z Wartą Poznań. Niestety w trakcie spotkania Portowcy nie zdołali wykorzystać wielu dogodnych okazji na to, aby pokonać bramkarza rywali. Podopieczni Kosta Runjaicia tracą dwa punkty i tym samym utrudniają sobie możliwość zdobycia w tym sezonie tytułu wicemistrzów Polski. Szatania Pogoni bardzo przeżyła ostateczny rezultat osiągnięty w meczu z Wartą. Zawodnicy doskonale są świadomi tego, jakie może to przynieść ostateczne rezultaty w ligowej tabeli PKO Ekstraklasy na koniec sezonu, który zbliża się wielkimi krokami.

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin zremisowała z Wartą Poznań

W trakcie spotkania Pogoni z Wartą tylko Rafał Kurzawa znalazł sposób na pokonanie bramkarza rywali. Były reprezentant Polski tym samym zrehabilitował się za pudło w pierwszej połowie meczu, kiedy z dwóch metrów nie trafił do odsłoniętej siatki. Niestety tak jak Kurzawa dobrych sytuacji podbramkowych nie wykorzystali po przerwie Luka Zahović oraz Kamil Drygas. Drużyna Kosta Runjaicia była bardzo nieskuteczna i dlatego zakończyła ostatecznie mecz remisem 1:1.

Jesteśmy niesamowicie zawiedzeni i załamani. W tym sezonie nie widziałem jeszcze takiej reakcji, takiego przeżywania straty punktów. W dwóch ostatnich spotkaniach byliśmy dużo lepsi od rywali, włożyliśmy sporo sił i zdobyliśmy zaledwie punktmówi Kosta Runjaić, trener Pogoni.

Po meczu dość długo rozmawiałem z zespołem. Mieliśmy bardzo wysokie ambicje i zrealizowaliśmy prawie wszystko. Przeciwnik oddał jeden strzał i od razu zdobył bramkę. To, że nikt w szatni nie jest zadowolony z wyniku, jest dobrym znakiem. Zabrakło skuteczności. Musimy w większym stopniu wykorzystywać szanse, które kreujemydodaje Niemiec.