Po trzech latach Klub Wojskowy wraca do odnowionych wnętrz

0
Foto: Powiat Stargardzki

Klub Wojskowy przy ul. 11 Listopada wpisał się już na stałe w społeczno-kulturalny pejzaż Stargardu, będąc wizytówką stacjonującej tu Błękitnej Brygady. Imprezy, projekty i przedsięwzięcia oraz koła zainteresowań, od lat przyciągają mieszkańców Stargardu. Dowództwu 12. Brygady Zmechanizowanej oraz kadrze klubu, mimo restrykcji stanu epidemii, udało się zorganizować kameralne otwarcie placówki, która właśnie wznowiła swoją działalność po trzyletnim okresie zamknięcia.

Po trzech latach Klub Wojskowy wraca do odnowionych wnętrz

Klub Wojskowy po trzyletnich pracach remontowo- budowlanych zmienił się gruntownie. Oprócz odnowionej elewacji, odwiedzający podziwiali zupełnie nową aranżację wyremontowanych wnętrz. Przede wszystkim powiększono główną salę – efekty mogli ocenić bezpośrednio uczestnicy uroczystości. W placówce znajdzie się również miejsce na klub oficerski Elita oraz saunę i siłownię, a także strzelnicę.

Foto: Powiat Stargardzki

W przyszłym roku przypadnie jubileusz 70. lat Klubu Wojskowego w Stargardzie – mówiła Iwona Wiśniewska, Starosta Stargardzki. Życzę kierownikowi placówki, by na uroczystościach urodzinowych mogli spotkać się już wszyscy bez ograniczeń. Mam nadzieję, że w jubileuszowym roku dla klubu obecna pandemia stanie się jedynie ponurym wspomnieniem.

Foto: Powiat Stargardzki

Oficjalne otwarcie przebudowanych pomieszczeń klubu, stało się też okazją do udziału w wernisażu prac Patrycji Marii Kowal pod hasłem „Horyzonty 2020”. Zaproszeni goście mogli obejrzeć obrazy i rysunki utalentowanej artystki- absolwentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Stworzone przez nią abstrakcyjne dzieła odnoszą się do kwestii wolności oraz ograniczeń. Podczas wernisażu swoich prac, jej autorka przypomniała, że inspiracją i stały się dla niej ograniczenia doby pandemii. Prezentowane w Klubie Wojskowym obrazy powstały w czasach, kiedy ograniczono swobodę przemieszczania się, a ludzie w większości zostali zamknięci w domach. Tym samym horyzont możliwych zdarzeń – jak podkreślała artystka – został ograniczony do najbliższego otoczenia. Przesłanie prac Patrycji Marii Kowal jest zatem nadal aktualne, szczególnie wobec perspektywy kolejnych ograniczeń trzeciej fali pandemii.

Źródło: Powiat Stargardzki

POLECAMY TAKŻE:

 

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię