Początek roku szkolnego. Uczniowie przeszli na tryb hybrydowy

0
szkoły
pixabay.com

Rok szkolny jeszcze dobrze się nie zaczął, a w niektórych szkołach trzeba już było wprowadzić nauczanie hybrydowe.  Wśród zakażonych są zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Pochodzą ze Szczecina oraz powiatów gryfińskiego, wałeckiego i myśliborskiego. 

Zakażenia w Szczecinie dotyczą czterech placówek. Szczęśliwie na tryb zdalny przeszły jedynie pojedyncze klasy, niemniej sytuacja pokazuje, że porostu trzeba uważać. Decyzję o zmianie trybu podjęte zostały przez Sanepid. Informacje, które to placówki nie są obecnie podawane (wrażliwe dane). W związku z tym naukę zdalną kontynuować będzie kilkadziesiąt osób.

W powicie gryfińskim nauka hybrydowa obowiązuje w dwóch szkołach. Zarażone osoby to uczniowie tych placówek. Tryb zdalny obowiązywał tam do dnia dzisiejszego. Od poniedziałku uczniowie wrócą do szkół.

Podobna sytuacja ma miejsce na terenie powiatu myśliborskiego, gdzie w jednej ze szkół wykryto zakażenie u jednego ucznia. Władze wzięły sprawę na poważnie, w związku z czym dzieci uczące się w tej szkole, w trybie zdalnym pracować idą do 13 września. Również do 13 września, zdalnie uczyć będą się dzieci w jednej z klasy na terenie powiatu wałeckiego.

 

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im.Henryka Rasiewicza „KIMA”
Powiat Gryfiński: Plaga kierowców na podwójnym gazie

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię