Pyrzyce: Lepiej późno niż wcale. Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy

1

Podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska poinformowała o koncepcji budowy obwodnicy miasta. Realizowana  wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Marszałkowskim inwestycja ma kosztować 72 mln zł, 85% kwoty ma pochodzić ze środków zewnętrznych. Problem w tym, że pomysł nie był konsultowany ani z radnymi, ani z mieszkańcami Pyrzyc.

„Mam bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców miasta. Walka o obwodnicę Pyrzyc się ziściła(…) Pan Marszałek Olgierd Geblewicz podjął decyzję, że nie pozostawi Pyrzyc w takim stanie, ten ruch musi zostać wyprowadzony z Pyrzyc. Została sporządzona koncepcja, trwają przygotowania dokumentacji”- takimi słowami Burmistrz Marzena Podzińska obwieściła radnym koncepcję budowy nowej obwodnicy. Poinformowała również, że już 21 maja zostanie złożony przez Marszałka Olgierda Geblewicza wniosek do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie inwestycji. Kilka dni później na stronie Urzędu Miasta i Gminy Pyrzyce ukazały się szczegółowe plany nowej drogi.

Informacja o planowanej inwestycji spotkała się z oburzeniem mieszkańców. W mediach społecznościowych dali upust swoim emocjom zwracając uwagę na to, że koncepcja nie była w żaden sposób konsultowana społecznie. Droga ma powstać  w pobliżu nowo budowanego osiedla domów jednorodzinnych. Dodatkowo, z racji tego, iż Gmina nie posiada własnych gruntów, właściciele działek będą zmuszeni sprzedać je miastu. Na wykup gruntów Pani Burmistrz Marzena Podzińska planuje przeznaczyć 12 mln zł. Niestety, środki na ten cel  nie są zabezpieczone w budżecie.

Ponad dwa miesiące po ogłoszeniu sukcesu, Pani Burmistrz zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych. Poprzez zamieszczoną na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy ankietę można wyrazić swoją opinie o koncepcji budowy obwodnicy. Uwagi i wnioski dotyczące przedsięwzięcia można przesyłać w terminie od 12 lipca do 06 sierpnia 2021 roku.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

1 KOMENTARZ

  1. Witam, to pokazuje po raz kolejny że Burmistrz Pyrzyc ma głęboko gdzieś mieszkańców, że liczą się dla niej wyższe wartości. Koncepcja która przebiega przez największe osiedle domków jednorodzinnych w Pyrzycach, która dzieli miasto na pół, zabudowa miasta szła właśnie w kierunku nowej obwodnicy. Każdy z nas ma świadomość że ta droga jest niezbędna ale ludzie nie w tym miejscu!!! I tu apel do polityków Prawa i Sprawiedliwości pomóżcie nam, wybijcie ta koncepcję burmistrzowej z głowy opracujcie nowa, dla wszystkich mieszkańców a nie dla wybrańców. Proszę przyjrzyjcie się tej sprawie, bo tu z kilometra śmierdzi grubym przekrętem.

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię