Rowery dostępne cały rok. Przetarg na BikeS IV generacji

0

Spółka NiOL ogłosiła przetarg na stworzenie kompleksowego systemu wypożyczalni rowerów miejskich Bike_S. Zamówienie obejmuję dostawę 800 rowerów w trzech etapach: 400, 200 i 200. Będą to rowery IV generacji wyposażone w GPS i urządzenia zabezpieczające przed nieuprawnionym wypożyczeniem.

Rowery dostępne cały rok. Przetarg na BikeS IV generacji

Nowe rowery będą miały 28-calowe koła (dotychczas 26 cali). Pozostałe elementy wyposażenia analogiczne do obecnych: piasta tylna – trzybiegowa z zintegrowanym nożnym hamulcem typu torpedo. Piasta przednia – z hamulcem bębnowym, zintegrowana z prądnicą. Bagażnik (koszyk) – metalowy, na kierownicy, umożliwiający przewóz przedmiotów o pojemności 4-6 litrów i masie do 10kg.

Ponieważ rowery będą wyposażone w autonomiczne blokady, stare stacje z zamkami odchodzą w przeszłość – wyjaśnia Wojciech Jachim, rzecznik NiOL. Zastąpią je widoczne w aplikacji strefy postoju, to jest miejsca ze stojakami. Strefy postoju zostaną zlokalizowane na miejscu starych stacji. Rowery będzie można wypożyczać i zdawać w całym obszarze funkcjonowania BikeS, ale za zwrot roweru poza strefą postoju trzeba będzie zapłacić dodatkowo 10 zł. Z kolei po odstawieniu pozostawionego poza strefą postoju roweru do strefy postoju na konto użytkownika wpłynie 5 zł extra.

Zamówienie przewiduje wirtualne strefy postoju, które operator będzie tworzyć czasowo przy okazji wydarzeń generujących większy ruch w konkretnym miejscu. Np. nad Odrą podczas The Tall Ships Races.

Obszar funkcjonowania BikeS operator będzie mógł dowolnie ukształtować. Jego ostateczny kształt zostanie określony po konsultacjach ze środowiskami rowerowymi i użytkownikami BikeS. Prezentowane mapki mają charakter poglądowy.

Źródło: NiOL Szczecin

POLECAMY TAKŻE:

Dębno. Nielegalny hazard pod legalnym szyldem

Nowa jadłodzielnia w Gryficach. Wykaz jadłodzielni w regionie

CBA złożyło zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości przy budowie basenu SP10

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię