Stargard: Nowoczesne centrum miasta. Radni za zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego

0
Wizualizacje: Pracownia projektowa Marek Roszkowski

Radni miejscy ze Stargardu jednogłośnie zagłosowali za przyjęcie nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic S. Wyszyńskiego, S. Czarnieckiego, Skarbowej i Barnima. Zmiany w obszarze ul. S. Wyszyńskiego w połączeniu z placem Wolności i terenem przed SCK będą miały wpływ na funkcjonowanie miasta jako całości. Zdaniem prezydenta Stargardu, Rafała Zająca „ w najbliższych latach może tam powstać szeroki deptak z prawdziwego zdarzenia, z dwoma ciągami gastronomicznymi”.

Stargard: Nowoczesne centrum miasta. Radni za zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego

Wizualizacje: Pracownia projektowa Marek Roszkowski

Jestem przekonany, że takie miejsce stanie się bardzo komfortowe dla mieszkańców, którzy przez samo centrum miasta będą już nie tylko przechodzić, ale przyjdą też zrobić zakupy, wypić kawę, zjeść coś dobrego i po prostu pobyć w przyjaznej, zielonej przestrzeni. Stargardzianie korzystaliby z niej w pełnym wydaniu. Chcemy, żeby było to prawdziwie wygodne, estetyczne i nowoczesne centrum w ścisłym śródmieściu – dodaje prezydent Zając.

POLECAMY TAKŻE: Police: Jedno z kluczowych urządzeń instalacji Polimery Police jest już na placu budowy

Wyraźnie określone strefy do zamieszkania, wypoczynku, rekreacji, dla usług i do parkowania – to wszystko jest zawarte w nowym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego W planie jest także mowa o tym, gdzie znajdują się miejsca na nowe mieszkania. Te mogą powstać na terenach po mleczarni, po działającej jeszcze energetyce, w okolicach kościoła św. Ducha, a w dalszej przyszłości również na terenie po MPGK. Wszystkie wznoszone budynki wysokością i kształtem powinny pasować do istniejącej już zabudowy. Jeśli chodzi o usługi, to na obszarze objętym planem może być prowadzona wyłącznie działalność, która nie będzie uciążliwa dla mieszkańców. Trzeba podkreślić, że szczególną ochroną został objęty Park 3 Maja i zabytki. Radni Rady Miejskiej jednomyślnie zagłosowali za jego przyjęciem. W planach zobaczyć można też fontannę i teren rekreacyjny na placu przed SCK.

Parking Park&Ride jeszcze w tym roku

Zadbano też o miejsca postojowe. Największym punktem do tego przeznaczonym ma być parking Park&Ride wzdłuż ul. Barnima. Jego budowa ruszy jeszcze w tym roku. Będzie tam miejsce dla około 300 samochodów osobowych, a także dla busów, autobusów i rowerów. Dzięki temu kierowcy wygodnie przesiądą się z własnych samochodów np. do pociągów lub autobusów w ZCP.

Źródło: Stargard

POLECAMY TAKŻE:

Radosław Majdan nie widzi Pogoni Szczecin poza podium

Wyruszył w ostatni rejs. Nie żyje kajakarz Aleksander Doba

Od jutra zakaz stosowania przyłbic? MZ zapowiada twarde podejście

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię