Stargard: Rusza budowa parkingu Park&Ride

0
Foto: UM w Stargardzie/Paweł Bieg

Niebawem wystartuje kolejna duża inwestycja w Stargardzie. 300 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, zatoki dla autokarów i zadaszone stojaki dla rowerów. Kompleksowa przebudowa ul. Barnima, która będzie szersza i zyska ścieżkę rowerową. Miasto przekazało wykonawcy plac budowy pod parking typu Park&Ride. Powstanie on przy ul. Barnima.

Stargard: Rusza budowa parkingu Park&Ride

Park&Ride pozwoli łatwiej przesiąść się z transportu indywidualnego na transport zbiorowy. Inwestycja wpłynie też pozytywnie na komfort poruszania się po Stargardzie i cały ruch. Jest jednym z elementów Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Te dwa projekty uzupełni Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, które oddaliśmy mieszkańcom do użytku już w 2018 r. Pełną funkcjonalność całej koncepcji da też duża, trwająca inwestycja kolei – mówi prezydent Rafał Zając.

Na nowym parkingu ma być miejsce na około 300 samochodów osobowych, ale także zatoki dla autokarów i zadaszone stojaki na rowery. Stanie tam również budynek socjalny i stacja do ładowania samochodów elektrycznych. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie. W ramach tej inwestycji powstanie nie tylko duży, wygodny parking, ale również przebudowana będzie ul. Barnima.

W Stargardzie sukcesywnie wydłużamy trasy dla cyklistów. Ruch rowerowy doprowadzimy też do Park&Ride. Zrobimy to poprzez przebudowanie ul. Barnima i stworzenie kolejnej ścieżki rowerowej. Połączy się ona z powstającą już drogą wzdłuż ul. Spokojnej. Dzięki temu będzie można wygodnie dojechać rowerem na parking, zostawić go tam bezpiecznie i przesiąść się do pociągu albo autobusu – mówi prezydent Rafał Zając.

Wartość całej inwestycji – budowy Park&Ride oraz modernizacji ul. Barnima to około 20 000 000 zł. Skorzystają z niej przede wszystkim stargardzianie, ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy tutaj pracują lub przesiadają się w Stargardzie np. w drodze do Szczecina. Rozwiązany może zostać też problem parkowania w pobliżu dworca PKP. Teraz kierowcy z różnych części miasta zostawiają swoje auta na okolicznych ulicach. Po wybudowaniu Park&Ride nie będą musieli tego robić, co ułatwi parkowanie przed swoimi domami mieszkańcom budynków w centrum. Z kolei dobre połączenie z trasami dla rowerów zachęci mieszkańców do tego ekologicznego środka transportu.

Polecamy także:
Chojna: Wypadek auta widmo! Kierowca i pojazd rozpłynęli się w powietrzu
Wodny Eko Patrol wyruszy na sprzątanie Plaży Mieleńskiej
Rekordowa liczba utonięć w weekend. W regionie zginęły dwie osoby

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię