Na stargardzkim targowisku przy ul. Reja doszło do wstrząsającego zdarzenia. Wczoraj, w godzinach porannych, znaleziono tam zwłoki mężczyzny.
Mieszkańcy donoszą, że przykryte ciało leżało na miejscu kilka godzin. Pilnowali ich policjanci, którzy czekali na przybycie lekarza.
To znany lokalnej społeczności bezdomny, który czasami dorabiał sobie na ryneczku. Lekarz stwierdził zgon z przyczyn naturalnych. Mężczyzna był osobą schorowaną, cierpiącą na chorobę alkoholową. Prawdopodobnie położył się spać i już się nie obudził.
Osoby w kryzysie bezdomności
Osoby bezdomne i uzależnione od alkoholu nie są pozostawione same sobie. Nawet gdy nie są ubezpieczone, przysługuje im prawo do bezpłatnego leczenia odwykowego. Jeżeli uporają się z problemem mogą tymczasowo skorzystać ze schronisk i noclegowni. Obowiązek ich organizowania należy do samorządów.
Gdzie może zgłosić się ofiara przestępstwa?
Ofiary przestępstwa mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej i materialnej świadczonej przez Ośrodki Pomocy, które działają dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości otrzymanych z Ministerstwa Sprawiedliwości. Pokrzywdzeni mogą skorzystać z profesjonalnej, bezpłatnej pomocy z zakresu prawa i psychologii, niezależnie od tego jaki mają status materialny. Na terenie naszego kraju działa aż 370 takich Ośrodków. Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Szczecinie jest prowadzony przez Stowarzyszenie SOS dla Rodziny przy ul. Energetyków 10, 70-656 Szczecin. Tel. 663 606 609 (telefon całodobowy), [email protected] Godziny otwarcia: Poniedziałek: 8:00 do 20:00 Wtorek-piątek: 8:00 do 18:00 Sobota: 8:00-12:00 Dodatkowo, lokalne punkty, w których pokrzywdzeni przestępstwem mogą otrzymać darmowe wsparcie znajdują się w Policach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Goleniowie, Choszcznie, Gryficach, Łobzie, Pyrzycach, Myśliborzu i Świnoujściu.