Świnoujście: Konsultacje dotyczące ruchu pojazdów i pieszych

0

Do poniedziałku 26 lipca, mieszkańcy Świnoujścia mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych, dotyczących zmiany w przemieszczaniu się samochodem, rowerem, pieszo, autobusem, po zakończeniu budowy tunelu.

Świnoujście: Konsultacje dotyczące ruchu pojazdów i pieszych

Budowa tunelu w Świnoujściu zapoczątkuje szereg zmian, na których skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Mając na uwadze niewątpliwy wzrost ruchu samochodowego w mieście, eksperci na zlecenie Urzędu Miejskiego w Świnoujściu opracowali trzy różne scenariusze rozwoju transportu drogowego na następne lata. Są to:

  • wariant zachowawczy, który na pierwszym miejscu stawia potrzeby komunikacyjne kierowców samochodów;
  • wariant zorientowany na mieszkańców, uwzględniający mocny rozwój stref pieszych i rowerowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu ruchu samochodowego w centrum miasta i dzielnicy nadmorskiej;
  • wariant zrównoważonego rozwoju, który czerpie najlepsze cechy dwóch poprzednich – dąży do stworzenia miasta przyjaznego pieszym, rowerzystom, uczestnikom komunikacji miejskiej, ale również zachowuje dostęp samochodów do centrum miasta.

Uwzględniono w nich między innymi: rozbudowę stref pieszych, rozbudowę stref rowerowych, budowanie i wyznaczanie nowych miejsc parkingowych, a także stref płatnego parkowania, przeciwdziałanie nadmiernemu wzrostowi udziału ruchu samochodowego w komunikacji w mieście, sprzyjanie rozwojowi komunikacji zbiorowej w przemieszczaniu się po mieście.

Z Koncepcją Systemu Zarządzania Ruchem w Świnoujściu można zapoznać się TU

Zapraszamy mieszkańców do przesłania swoich pomysłów dotyczących poruszania się po mieście mówi Jarosław Jaz, rzecznik prasowy Prezydenta Świnoujścia. Świnoujścianie, czego chcielibyście widzieć na ulicach więcej: samochodów czy pieszych oraz rowerów? Pytanie brzmi: jakie zmiany w przemieszczaniu się samochodem/rowerem/pieszo/autobusem wprowadziłbyś/wprowadziłabyś w Świnoujściu i dlaczego? Odpowiedzi można przesyłać na: konsultacje@um.swinoujscie.pl

Link do wydarzenia na Facebooku znajduje się TU

Polecamy także:

Szczecin: Dramat mieszkańców Gumieniec. ZWiK 2 lata ignoruje sprawę!

Pivny spacer po Szczecinie zakończony degustacją

Szczecin: Żagle 2021. Zamknięcie ulic w okolicy Wałów Chrobrego

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię