Świnoujście: teren rekreacyjny w miejscu byłego wysypiska

0
Plan terenu rekreacyjnego przy ul. Karsiborskiej, źródło: swinoujscie.pl

Powstanie teren rekreacyjny w miejscu byłego wysypiska przy ul. Karsiborskiej. Wiceprezydent Miasta Świnoujście, Barbara Michalska poinformowała o wspólnym pomyśle magistratu i wykonawcy tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin. Urobek pozyskany z drążenia tunelu posłuży stworzeniu górki rekreacyjnej.

W miejscu byłego wysypiska przy ul. Karsiborskiej powstanie nowy teren rekreacyjny. Dziś ten teren nie zachęca do odwiedzenia między innymi przez podrzucane odpady. Dzięki władzom miasta oraz wykonawcy tunelu zakątek ma zyskać nowe życie. Wykonawca wzmocni skarpy wysypiska i zagospodaruje utworzone wzgórze zielenią. Obecnie pomysł jest na etapie tworzenia projektu.

Jednocześnie z budową tunelu, z wykorzystaniem ziemi z wykopu ma szansę powstać nowy teren rekreacyjny w naszym mieście….

Opublikowany przez Barbara Michalska Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście Piątek, 2 kwietnia 2021

Zastępca Prezydenta Miasta, Barbara Michalska zwraca uwagę, że teren przy ul. Karsiborskiej jest mocno zdegradowany. Niewątpliwie magistrat widzi w nim jednak potencjał by stał się jednym z ulubionych miejsc mieszkańców. Dzięki porozumieniu podpisanemu przez gminę i Generalnego Wykonawcę, czyli spółkę Tunel Świnoujście, na teren byłego wysypiska trafia już materiał pochodzący z drążenia i robót ziemnych. Ze względu, że urobek to przede wszystkim piasek i glina można go zagospodarować bezpiecznie dla środowiska.

Miasto porozumiało się z wykonawcą tunelu i porozumienie obowiązuje do 30 października 2021 roku. Niebawem dojdzie do podpisania szczegółowej umowy określającej harmonogram inwestycji wraz z terminem jej zakończenia. Według przewidywań z terenu rekreacyjnego powinniśmy móc już skorzystać najpóźniej w przyszłym roku. W ramach projektu utworzone mają być ścieżki spacerowe i biegowe, trasy rowerowe oraz wybieg dla psów.

Polecamy również:Świnoujście: Wilk na ulicach miasta

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię