Szczecin: Nakręcona akcja dzielnego Wojtusia z os. Nowe Miasto. Zostało 11 dni. Pomożesz?

0
Wojtuś
www.siepomaga.pl/wojtus-bugajski

3,5 letni Wojtuś zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, zaburzeniami widzenia i ogólnym opóźnieniem psychoruchowym. Chłopczyk wymaga ciągłej intensywnej rehabilitacji, która jest dość sporym wydatkiem dla jego rodziców. Teraz pojawił się kolejny, konieczny wydatek – specjalistyczny fotelik samochodowy, który umożliwi chłopcu dojazd na rehabilitację w komfortowy sposób. Rodzice proszą o wsparcie.

Z powodu komplikacji podczas ciąży, które zagrażały życiu chłopiec urodził się przedwcześnie. Niedotlenienie w okresie prenatalnym oraz komplikacje okołoporodowe spowodowały ogromne spustoszenie w jego mózgu. Chłopczyk w każdej minucie swojego życia zmaga się z niezliczoną ilością chorób.

Wojtuś nie siedzi samodzielnie, nie raczkuje, nie chodzi. Problemy z widzeniem dodatkowo utrudniają nabywanie nowych umiejętności. Jest całkowicie zależny od swoich rodziców.

Codzienność naszego synka to niezliczone godziny terapii i rehabilitacji, wizyty lekarskie, pobyty w szpitalach, niejednokrotnie ból i strach przed zabiegami, płacz

Przyszedł moment gdy rodzice tego dzielnego malca, muszą prosić o pomoc. Oprócz specjalistycznej rehabilitacji Wojtuś potrzebuje specjalnego fotelika samochodowego, który zabezpieczy go podczas podróży na rehabilitację i wizyty lekarskie, które często odbywają się poza miejscem zamieszkania.

Prosimy, pomóż nam walczyć o lepsze życie dla Wojtusia. Będziemy wdzięczni za każdy gest skierowany w naszą stronę.

Jak można pomóc?

Zbierasz nakrętki plastikowe? Masz ich już dość dużo? Nie wiesz co z nimi zrobić? Przekaż je Wojtusiowi. Dzięki nim, rodzice sfinansują jego dalsze leczenie.

Nakrętki można zanosić do :
  • serduszek Mierzynie, na Warszewie i parku Podbórz
  • SOSW ul Grzyminska 6
  • Caritas Szczecin przy ul Barnima i Żelaznej oraz,
  • osiedlowej cukierni Warsztat Słodkości na ul Dąbrowskiego (os. Nowe Miasto)

Drugą formą pomocy Wojtusiowi jest wsparcie zbiórki pieniędzy na zakup specjalistycznego fotelika samochodowego.

Zbiórka organizowana jest za pośrednictwem portalu Fundacji SiePomaga.

Tu Link do zbiórki

Na zakup takiego fotelika potrzebne jest ponad 35 500 zł. Do końca zbiórki zostało jedynie 11 dni.

Ostatnim bardzo sympatycznym sposobem wsparcia rodziny jest udział licytacjach. Na facebooku funkcjonuje specjalna grupa licytacyjna Wojtusiowa Załoga Pomocowa♥️ Licytacje♥.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię