Mierzyn: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

0
Dobra: Pijany kierowca porzucił pojazd i uciekł
fot: policja.pl

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie, 65 letni mężczyzna, który w takim stanie poruszał się samochodem osobowym po Mierzynie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, po zgłoszeniu telefonicznym przez innego uczestnika ruchu. Teraz pijanemu kierowcy grozi dwa lata więzienia.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

W piątek około godziny 22.00 do Komisariatu Policji w Mierzynie zadzwonił mężczyzna z informacją, że po ulicy Topolowej w Mierzynie, porusza się Skoda, której kierowca ma wyraźne problemy z prostą jazdą. Wcześniej mężczyzna zauważył, że do samochodu wsiada kierowca, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna ruszył swoim samochodem z pijanym kierowcą, który jechał całą szerokością jezdni, wjeżdżał na krawężniki. Widząc to zgłaszający natychmiast zareagował, zajechał mu drogę swoim pojazdem, podbiegł do niego i uniemożliwił dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki Skody.

Kierujący Skodą, 65 letni mężczyzna przyznał się, że pił alkohol. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, przez mierzyńskich policjantów, okazało się, że miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Dziękujemy wszystkim obywatelom, którzy reagują na różnego rodzaju niepokojące zdarzenia – mówi mł. asp. Katarzyna Leśnicka, oficer prasowy Policji w Policach. Również tym razem dzięki wzorowej postawie pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze. Nawet anonimowa informacja przekazana na telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw.

Polecamy także:
Szczecin: Spacerował między torami na moście! Był ledwie widoczny w ciemności
Szczecin: Zawalił się dach nad małym basenem SDS
Szczecin: W listopadzie zmiany w komunikacji miejskiej

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię