Trzebiatów: 37-latka oskarżona o spowodowanie wybuchu w budynku

0
Trzebiatów: 37-latka oskarżona o spowodowanie wybuchu w budynku

Kobieta miała odkręcić zawór butli z gazem w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Odpowie za sprowadzenie zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób. 

Śledztwo w sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Gryficach.

Do zdarzenia doszło 5 stycznia 2021 roku w miejscowości Wlewo (gmina Trzebiatów). Mieszkańców jednego z budynków wielorodzinnych wyrwała ze snu eksplozja butli z gazem. Ewakuowano 29 osób z 18 lokali.

O spowodowanie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób została oskarżona 37-latka, która przebywała wówczas w jednym z mieszkań wraz ze swoją matką. Kobieta odkręciła zawór butli, w której znajdował się gaz propan – butan. Zaraz obok stała druga butla podłączona do kuchni gazowej.

W wyniku odkręcenia zaworu doszło do uwolnieniem się mieszaniny gazowo-powietrznej, a następnie fali ciśnieniowej powodującej wybuch i zniszczenie w strukturze budynku – poinformowała prokuratura.

Podejrzana została zatrzymana, a sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Kobieta nie była wcześniej karana sądownie i przyznała się do zarzucanego jej czynu, a także złożyła wyjaśnienia w sprawie.

Prokurator oskarżył 37 – latkę o popełnienie przestępstwa określonego w  art. 163 § 3 Kodeksu karnego. Za sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób, w następstwie którego doszło do śmierci człowieka lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię