Bielinek: Wspólnie sprzątali nad Odrą. Inicjatywa wędkarzy ze Stowarzyszenia „Miętus” [GALERIA]

0
wędkarz - pixabay
wędkarz - pixabay

W minioną niedzielę, 23 maja br. w Bielinku odbył się jeden z kilku realizowanych w Gminie projektów, w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021. Projekt „Wspólne wędkowanie i wspólne po nim sprzątanie” zrealizowany został przez  Niezależne Cedyńskie Towarzystwo Wędkarskie „Miętus”, a także lokalną grupę nieformalną.

Celem zrealizowanej inicjatywy było promowanie wśród przedstawicieli lokalnej społeczności działań proekologicznych. W związku z inicjatywą odbyły się m.in. zawody wędkarskie. Dla uczestników przewidziano oczywiście odpowiednie nagrody. Finałem spotkania było wspólne sprzątanie Bielinka i brzegu Odry.

Podjęta akcja była bezpośrednim nawiązaniem do obchodów Światowego Dnia Ziemi. Dzień ten jest szczególnie dziś bardzo istotny dla środowiska, choć nie można oczywiście zapomnieć o tym jak działa on na ludzi, którzy uczestnicząc w podobnych inicjatywach mogą zaszczepić w sobie proekologiczne zachowania.

Finałem spotkania było wspólne ognisko z kiełbaskami, napojami i – co w zasadzie nie powinno dziwić w takim towarzystwie – zupą rybną. Uczestnicy biorący udział w realizacji projektu otrzymali pamiątkowe upominki.

Dodatkowo w ramach projektu zakupione zostały dwa komplety koszy do segregacji odpadów. Część koszów ustawiono nad rzeką, natomiast druga część „obecna” jest przy świetlicy wiejskiej, będącej ważnym punkt na mapie integracyjnej tej nadodrzańskiej miejscowości.

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię