Organizacja pozarządowa „Z Pomysłem” przeprowadziła plebiscyt na tworzenie Zielonych Przystanków na terenie Gryfic. Podliczono już setki oddanych głosów i poznaliśmy wyniki.
Pomysł Zielonych Przystanków zakłada, że wiatę przystankową można wykorzystać nie tylko w celu zapewnienia komfortu oczekującym pasażerom, ale także do rozwoju roślinności w mieście. Rośliny dobierane są tak, by ciesząc wizualnie oko przetrwały w trudnej dla nich przestrzeni miejskiej. Z pewnością jest to interesujący przykład jak połączyć podejście proekologiczne z urozmaicaniem przestrzeni miejskiej.
Podsumowanie Konkursu
Organizatorzy nie kryją zadowolenia, do konkursu zgłoszono 14 lokalizacji, z których wyłoniono w ramach głosowania 2 zwycięskie przystanki. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że w głosowaniu uczestniczyło ponad 600 mieszkańców. „Z Pomysłem” nie szczędzą uczestnikom głosowania pochwał:
„To świadczy o tym, że ważne dla Was jest miejsce w którym żyjecie i mieszkacie i chcecie mieć wpływ na własne otoczenie. Co ważne głosowaliście na każdy z przystanków, każdy z głosujących miał własne „najważniejsze lokalizacje”. To świadczyć może tylko o wielkim zaangażowaniu i zrozumieniu dla tematu ekologii, zieleni w mieście i korzyściach jakie ona daje.”
W plebiscycie na „Zielone przystanki” wygrał…💥💥💥 Jest nam niezmiernie miło, że z takim zaangażowaniem uczestniczycie…
Opublikowany przez Z Pomysłem Środa, 14 kwietnia 2021
Zwycięzkie Zielone Przystanki
1 miejsce uzyskując 54,4% głosów zdobył przystanek komunikacji miejskiej na ulicy Nadrzecznej 42-43.
2 miejsce i 20,2 % głosów zdobył przystanek komunikacji miejskiej na ulicy Dworcowej, w okolicy dworca PKP.
Realizacja
Po wyłonieniu zwycięzców nadeszła pora na złożenie wniosków o pozwolenie na nasadzenia. Następnie będzie można przystąpić do prac przy przystankach, o których organizatorzy będą informowali na bieżąco. Już w tym momencie gorąco zapraszają do wspólnego sadzenia roślin.
Polecamy również: Nowa jadłodzielnia w Gryficach. Wykaz jadłodzielni w regionie



















