Szczecin – miasto, które nigdy nie przestaje zaskakiwać swoimi dramatycznymi opowieściami. Tym razem na horyzoncie pojawiła się historia nietrzeźwych, którzy postanowili wplątać się w szaleńczy taniec busem po drogach miasta. To opowieść o próbie podmiany tożsamości, która przerodziła się w zapadającą w pamięć historię.
Wszystko zaczęło się od komunikatu dostarczonego do szczecińskiej drogówki, sugerującego, że bus porusza się niebezpiecznie, od krawędzi do krawędzi jezdni. Policjanci natychmiast podjęli działania i na ulicy Jana Pawła II zauważyli wspomniany pojazd.
Podczas kontroli okazało się, że jeden z pasażerów, 51-letni obcokrajowiec, był w stanie nietrzeźwości, z wynikiem prawie dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi mężczyzna, 35-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego, także był nietrzeźwy, z wynikiem ponad dwóch promili alkoholu. Co jednak najbardziej zaskakujące, obaj pasażerowie nie przyznali się do prowadzenia Peugeota, którym się poruszali.
Jeden z policjantów, który uczestniczył w obecnej kontroli, przypomniał sobie, że pół roku wcześniej miał do czynienia z osobą, która przypominała wyglądem 35-latka. Wówczas również zatrzymano go za nietrzeźwe prowadzenie pojazdu i zarekwirowano prawo jazdy. Interesującym aspektem było to, że mężczyzna ten wspominał wtedy o bracie.
35-latek pozostawał jednak nieugięty i upierał się przy swojej tożsamości, lecz w pewnym momencie popełnił błąd i podpisał się swoim prawdziwym imieniem. Policjanci skonsultowali dane w policyjnej bazie, odkrywając, że zatrzymany mężczyzna użył danych swojego brata w celu ukrycia prawdziwej tożsamości. Szybko wyszło na jaw, dlaczego tak postępował. Był bowiem poszukiwany listem gończym z nakazem odbycia trzymiesięcznej kary pozbawienia wolności i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Ostatecznie żaden z zatrzymanych mężczyzn nie przyznał się do kierowania pojazdem. Teraz to sąd będzie musiał zdecydować o ich odpowiedzialności karnej w związku z tym przypadkiem, który stanowi kolejne przypomnienie o potrzebie skutecznej kontroli na drogach i walki z nietrzeźwymi kierowcami w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa na drogach.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Polecamy także:
Lewicowa aktywistka odpowie za zniesławienie. Musi wpłacić 1000 zł na Fundację Małych Stópek