Przedstawiciele zachodniopomorskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, pod koniec lutego odebrali dwadzieścia dwa nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze. Wartość zakupionych pojazdów to ponad 18 milionów złotych.
22 wozy ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP
Zakupione i przekazane nowe wozy będą służyć w jednostkach OSP w: Karsinie – ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy; Starej Dąbrowie, Dobrej (powiat łobeski), Dębicach, Rozwarowie, Wartkowie, Witankowie, Janiewicach, Pomianowie, Kozielicach, Czaplinku, Moryniu – średnie wozy; Otanowie i Derczewie – lekkie wozy ratowniczo-gaśnicze.

Czternaście spośród przekazanych wozów zostało kupionych w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych.
Łączny koszt ich zakupu to blisko 10,2 miliona złotych, z czego ponad 5,8 mln zł to udział własny jednostek OSP, a prawie 4,35 mln zł – dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (niemal 3,22 mln zł) oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (1,13 mln zł).
W ramach trzech edycji dofinansowano 43 wozy dla OSP o łącznej wartości ponad 33 mln zł.
Źródło: gov.pl
POLECAMY TAKŻE:
Derby Szczecina na inaugurację 3 ligi
Budimex dokończy przebudowę węzła Szczecin Kijewo
Stargard: Nowe boisko treningowe dla Błękitnych



















