Już w najbliższy weekend (4-5 czerwca) w Szczecinie i Policach odbędą się dwie duże imprezy biegowe. W związku z tym Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego poinformował o możliwych utrudnieniach i zmianach w komunikacji miejskiej. W sobotę w Szczecinie na sześć godzin (od godziny 09:00) zamknięte zostaną m.in. ulice Szymanowskiego i Moniuszki, natomiast w niedzielę w Policach przez cztery godziny (również od 09:00) nie będzie można przejechać chociażby przez długą część ul. Wyszyńskiego.
W związku z odbywającym się w sobotę wydarzeniem o nazwie „Bieg Sztafet Firmowych – NCDC Business Race”, w godzinach 09:00-15:00 zamknięte dla ruchu samochodowego w Szczecinie zostaną ulice: Skargi, Szymanowskiego, Moniuszki oraz Ogińskiego. Zmianie ulegnie trasa linii 67 – w obu kierunkach na odcinku od „Łękna” aż do przystanku „Kołłątaja” autobusy pojadą według planu trasy linii 53 i 60 przez ul. Słowackiego, a następnie swoją trasą. Czasowej likwidacji ulegną przystanki „Bogumiły”, „Jasne Błonia” i „Piotra Skargi”.
W niedzielę w Policach natomiast odbędzie się Bieg Uliczny „Policka Piętnastka”. Impreza rozpocznie się o godzinie 09:00 i potrwa do 13:00. Podczas wydarzenia z ruchu samochodowego wyłączone będą ulice: Zamenhofa na całej długości, ul. Piaskowa od ul. Zamenhofa do ul. Wyszyńskiego, ul. Bankowa na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Zamenhofa, ulica Wyszyńskiego na odcinku od ul. Piaskowej do ul. Bankowej oraz droga powiatowa nr 06132 na odcinku Police-Siedlce.
Podczas trwania biegu nie będą czynne przystanki: Police Wyszyńskiego”, „Police Osiedle Chemik”, „Police Piaskowa Szkoła”, „Police Piaskowa”, „Police Grzybowa” oraz „Police Piłsudskiego Rondo” (wyłącznie dla autobusów jadących w kierunku „Police Rynek”).
POLECAMY TAKŻE:


















