SKANDAL! Anglicy oficjalnie oskarżają polskich piłkarzy o RASIZM!

0

Przed meczem Polska-Anglia piłkarze z Wysp zostali wygwizdani przez polskich kibiców. W  przerwie doszło do szarpaniny między piłkarzami obu zespołów. Anglicy oskarżają nas o rasizm. FIFA wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

Anglicy wygwizdani podczas hymnu

Nie milkną echa wczorajszego meczu Polska-Anglia, który został rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Już przed rozpoczęciem meczu polscy kibice wygwizdali Anglików, a gdy zaczął się hymn piłkarzy z Wysp gwizdy nie ustały.

Anglicy klęczą w hołdzie dla George`a Floyda

Klękanie przed meczem w hołdzie dla zabitego przez amerykańską policję, uzależnionego od wszelkiego rodzaju narkotyków przestępcy, stało się już tradycją dla piłkarzy reprezentacji Anglii.

Polacy w porównaniu do Anglików nie mają za co przepraszać, wszak to Anglosasi prowadzili politykę brutalnego kolonializmu wobec innych ludów, narodów czy ras. Jednak reprezentanci z szacunku do rytuałów innych nacji oraz grup społecznych, stanęli przed meczem, wskazującym palcem pokazując na napis „RESPECT”, który został umieszczony na ich koszulkach.

Przepychanki w przerwie meczu między Polakami i Anglikami

Zaczęło się od wymiany zdań pomiędzy Kamilem Glikiem oraz Harrym Maguirem – oboje zostali ukarani żółtymi kartkami tuż po zakończeniu pierwszej połowy.

Następnie doszło do eskalacji napięcia co możemy zobaczyć na filmiku poniżej.

Polacy oskarżeni o rasizm!

Członkowie sztabu szkoleniowego angielskiej drużyny zgłosili delegatowi FIFA (światowej federacji futbolowej), że w stronę Anglików padały rasistowskie obelgi z ust polskich piłkarzy! Do sprawy ustosunkował się rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, twierdząc, że „nic takiego nie miało miejsca”. Sprawę rozstrzygnie komisja dyscyplinarna, która przyjrzy się m.in. zapiskom wideo. Jeszcze inaczej widzi sprawę były prezes PZPN, a obecnie wiceprezydent UEFA (europejskiej federacji futbolowej) – Zbigniew Boniek:

Aspekty sportowe meczu Polska-Anglia

Polacy od początku przystąpili do ataków. Pomimo przewagi w posiadaniu piłki przez Anglików to my mieliśmy więcej strzałów na bramkę podczas pierwszej połowy.

Fot: flashscore.pl

W drugiej odsłonie gra nieco się wyrównała. W 72 minucie meczu po złym podaniu Jakuba Modera Anglicy przejęli piłkę i Harry Kane z ok. 30 metrów umieścił piłkę w bramce obok bezradnego Wojciecha Szczęsnego. Kiedy wydawało się, że Anglicy dowiozą rezultat 0-1 do końca meczu, to Polacy przeprowadzili atak lewą stroną i po wrzutce Roberta Lewandowskiego Damian Szymański skierował głową piłkę do bramki Anglików w doliczonym czasie gry!

Stadion Narodowy eksplodował z radości. Jesteśmy pierwszą drużyną, która zabrała punkt Anglikom. Co więcej w 6 meczach Anglicy stracili tylko 2 bramki – obie z reprezentacją Polski! Mecz z Anglią był 20. meczem z rzędu bez porażki Polaków na Stadionie Narodowym w Warszawie!

Zapewne nie uda nam się przeskoczyć Anglików, ale walka o miejsce w barażach z Albanią i Węgrami będzie się toczyć. Trzymamy kciuki za naszych orłów, abyśmy mogli zobaczyć ich na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Katarze.

POLECAMY TAKŻE:

Szczecin: Policja odnalazła „Bandziora”!
Szczecin: Zaatakował ochroniarza siekierą i chciał podpalić sąd. Usłyszał wyrok
Szczecin: Radiowóz dachował na Prawobrzeżu

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię