Chojeńska świątynia nobilitowana. Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie stanie się sanktuarium

0
Jedna z okolicznych świątyń – Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie stanie się Sanktuarium. To nobilitacja dla tej Świątyni. Będzie to drugie sanktuarium w Powiecie Gryfińskim.
Chojeńska Świątynia przywita za kilka dni Obraz Chrystusa Króla, który przywędrował na nasze ziemie aż z Chicago. Fundatorami obrazu są przedstawiciele amerykańskiej Polonii. Obraz przywędrował do Chojny z niewielkim przystankiem w najważniejszym polskim sanktuarium na Jasnej Górze.
W związku z pojawieniem się obrazu w Chojnie, za kilka dni dojdzie do jego uroczystej prezentacji, w której ma wziąć udział Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński – Andrzej Dzięga. Arcybiskup podniesie również Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie do godności Sanktuarium, co zdecydowanie podnosi rangę zarówno świątyni jak i całej parafii czy miasta.
Nasza świątynia zostanie przez księdza arcybiskupa już niedługo podniesiona do godności sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego i równorzędnym kultem Chrystusa Króla.

– mówił na antenie Telewizji Chrystusa Króla – proboszcz parafii – ks. Mariusz Matuszak.

Chojeńska Świątynia będzie drugim w Powiecie Gryfińskim (po Siekierkowskim Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju) kościołem jaki wyniesiony został do rangi Sanktuarium.

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię