Dębno: Straż Miejska wsparła schronisko dla zwierząt w Białogardzie

0

Straż Miejska z gminy Dębno zorganizowała akcję wsparcia dla schroniska dla zwierząt w Białogardzie. W akcję zaangażowały się również szkoły z całej gminy. Zebrano olbrzymie ilości karmy i innych artykułów, które wspomogą schronisko i mieszkające tam zwierzęta. 

Dębnowska Straż Miejska zorganizowała zbiórkę żywności, koców i innych potrzebnych (szczególnie w okresie zimowym) artykułów, dla schroniska dla zwierząt w Białogardzie. Schronisko to, zostało wybrane ze względu na fakt iż wszystkie porzucone zwierzęta z Gminy Dębno, trafiają właśnie do tego ośrodka. W akcji wzięły udział również szkoły. Stanowi to doskonałą lekcję empatii dla młodych ludzi. Zebrane rzeczy, jako że trafiły do schroniska jeszcze przed Świętami, śmiało można uznać za idealne prezenty świąteczne.

Za pomoc, podziękowania dla wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, oraz pracownikom Urzędu i wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji złożyła Straż Miejska. Wspólne działanie pozwoliło na to, by białogardzkie schronisko otrzymało 700 kg karmy, ręczników, koców itd. Jest to olbrzymie wsparcie dla miejsca, które szczególnie w okresie Świąt ma bardzo dużo pracy.

Akcje takie jak powyższa, są dowodem na to, że w ludziach wciąż jest wiele dobra. Pomimo niesprzyjających warunków pandemicznych, potrafimy organizować się i działać razem dla wielkich rzeczy. W tym miejscu zachęcamy do tego, by wspierać wszelkie podobne inicjatywy. Niewiele potrzeba, by jakaś istota mogła poczuć choć odrobinę dobra ze strony nas – zwykłych – niezwykłych ludzi.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię