Determinacja i skuteczne działanie mieszkanki Kolonii Żabówko

0

GDDKiA wybudowało nową drogę S6. Wszyscy podróżujący tą drogą niewątpliwie są bardzo zadowoleni z tej inwestycji. Jednak nie zawsze tego typu inwestycje idą w parze z planami i losami mieszkańców z miejscowości, obok których drogi przebiegają. Czasami nowa droga powoduje wykluczenie komunikacyjne innych.

I tu nie odstępujemy jako kraj od innych państw na świecie. W sieci można znaleźć filmy z domami na środku autostrady czy linią metra przejeżdżającą przez środek wieżowca.

S6 odcięła ich od komunikacji

Może nie tak spektakularne, jak wymienione powyżej, ale uciążliwe dla mieszkańców konsekwencje miało wybudowanie nowej drogi S6 koło miejscowości Kolonia Żabówko (gmina Nowogard). Otóż do czasu jej wybudowania do ich miejscowości ze starą drogą krajową numer 6, łączyła się  ulica, która zapewniała komunikację. Nowa S6 wykluczyła komunikacyjnie mieszkańców połączenia z nową drogą, co w konsekwencji spowodowało komunikacyjne odcięcie. Autobusy przestały zajeżdżać do tej miejscowości, a do najbliższego przystanku mieli do pokonania 3 km.

Determinacja mieszkanki, pani Agaty, sprawiła, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przyznała dodatkowe pieniądze na budowę połączenia miejscowości Kolonia Żabówko z miejscowością Wyszogóra.

Teraz jeszcze muszą się popisać skutecznością urzędnicy i władze Nowogardu, by po wybudowaniu drogi ponownie skomunikować miejscowość komunikacją autobusową.

Polecamy także

Strzały na stacji benzynowej w Rymaniu i nagany dla policjantów
Otwarto punkt szczepień powszechnych przy ul. Sowińskiego
76 rocznica celebracji pierwszej mszy katolickiej w polskim Szczecinie

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię