Dochodzenie Policji w sprawie profanacji na Pomorzanach

0

Nieznani sprawcy namalowali na figurze Matki Bożej Fatimskiej, ustawionej w zbudowanej, kamiennej grocie, satanistyczny krzyż. Z kolei szyby kapliczki stojącej przed schodami, które prowadzą do kościoła, zamalowano pentagramami.

Pojechaliśmy dziś do parafii, w której usuwano działania wandali. Niestety, figura Matki Bożej Fatimskiej została silniej uszkodzona i nie udało się jej oczyścić. Została zabrana do renowacji.

Parafianie, mieszkańcy Pomorzan, nie kryją swojego oburzenia.

Jak tak można? Jak nie wierzy, niech nie wierzy, ale też niech nie niszczy. Przecież ten kościół nie stoi ani w centralnym miejscu, ani na żadnym głównym ciągu. Schowany w drzewach. – powiedziała pani Aniela.

Z kolei pan Artur, przechodzący akurat koło nas, dodaje:

Wie pan co,  ja z kościołem niewiele mam wspólnego. Mieszkam na terenie tej parafii, ot, i to cały związek. Jestem niewierzący, ale jest mi po prostu wstyd, że w naszym mieście „hołotka”, bo inaczej ich nazwać nie można, łazi i bezkarnie niszczy. Tak ich rodzice wychowywali do niszczenia cudzej własności? Dewastowania miasta? Przyszedłem, bo chciałem pomóc w oczyszczeniu tego, choć jeszcze raz podkreślam, jestem niewierzący. Ale szacunek i tolerancja zobowiązuje.

Pan Grzegorz Steć dodaje:

Dokładnie tak, jak ten pan mówi. Szacunek należy się wszystkim bez względu na wyznanie. Ja jestem protestantem i ani mnie nikt nigdy nie atakował na tle religijnym, ani ja nikogo. I nie zgadzam się, jako mieszkaniec tego miasta, na takie rzeczy. 

Policjanci z komisariatu Szczecin-Śródmieście prowadzą dochodzenie na podstawie zawiadomienia, jakie wpłynęło wczoraj.

Funkcjonariusze wykonali czynności procesowe i oględziny miejsca zdarzenia. Sporządzona została także dokumentacja fotograficzna. Zabezpieczono również nagrania z kamer monitoringu. O sprawie poinformowana zostanie również prokuratura.

W niedzielę podczas wszystkich mszy świętych wierni z parafii na Pomorzanach modlili się w intencji sprawcy dewastacji, o mądrość i nawrócenie.

Polecamy także:

Rekordowa liczba utonięć w weekend. W regionie zginęły dwie osoby
Szczecin: 34 lata temu Pogoń zdobyła pierwsze wicemistrzostwo Polski
Stargard: Bił matkę i groził jej śmiercią. 25 – latek stanie przed sądem

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię