Stargard: Bił matkę i groził jej śmiercią. 25 – latek stanie przed sądem

0
Stargard: Bił matkę i groził jej śmiercią. 25 - latek stanie przed sądem

Młodemu mężczyźnie zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad osobą najbliższą. Miał bić matkę, popychać ją i szarpać, a także wyzywać i grozić śmiercią. Wcześniej orzeczono wobec niego zakaz zbliżania się.

Bił, popychał i wykręcał ręce

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyzny, który w okresie od 8 października 2020 roku do 26 lutego 2021 roku na terenie jednej z miejscowości powiatu stargardzkiego miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad matką.

W toku postępowania ustalono, że 25 – latek pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał bezpodstawne awantury. W napadach złości wyzywał kobietę, groził jej śmiercią, a także bił, szarpał, popychał i wykręcał ręce.

Wobec mężczyzny już wcześniej został orzeczony zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na okres 3 lat, którego ten nie respektował.

Obecnie sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z art. 207§1 Kodeksu karnego, za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Podejrzany był w przeszłości karany sądownie.

Jesteś ofiarą przemocy domowej?

Niestety bardzo często zdarza się, że sprawcami przemocy fizycznej czy psychicznej są osoby najbliższe. W wielu przypadkach agresorzy pozostają bezkarni, m.in. dlatego, że ich ofiary są od nich uzależnione finansowo. Boją się, że nie uzyskają żadnej pomocy, zostaną same i bez dachu nad głową.

Na terenie całego kraju działa ponad 370 Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, które udzielają wsparcia osobom, które zdecydowały się przerwać milczenie. Taki ośrodek znajduje się w Szczecinie przy ul. Energetyków 10. Pomoc można uzyskać udając się tam osobiście, dzwoniąc pod całodobowy numer  663 606 609 lub pisząc maila na adres [email protected]

Podobne punkty w naszym regionie znajdują się  w Kamieniu Pomorskim, Gryfinie, Policach, Goleniowie, Stargardzie, Choszcznie, Gryficach, Łobzie, Pyrzycach, Myśliborzu i Świnoujściu. Więcej informacji znajdziesz >> TUTAJ <<

Ośrodki zapewniają m.in. bezpłatną pomoc psychologiczną, materialną i prawną. W ramach pomocy materialnej można liczyć np. na pokrycie kosztów czasowego zakwaterowania, świadczeń zdrowotnych, pobytu dzieci w żłobkach i przedszkolach czy kosztów żywności.

Polecamy także:

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię