Dodatkowe pieniądze wspomogą odbudowę mieszkowickiej kamienicy

0

31 października 2018 roku, doszło do coś poważnej (w skali lokalnej) tragedii architektonicznej w Mieszkowicach. W wyniku wybuchu gazu, zabytkowa kamienica wyleciała w powietrze. Pożar strawił jej znakomitą większość. Od jakiegoś czasu trwa remont tego budynku, a teraz pojawiły się dodatkowe fundusze.

W minioną środę, 10 lutego 2021 roku, władze Gminy Mieszkowice z Panem Burmistrzem na czele podpisały umowę na dofinansowanie, które zostanie wykorzystane na remont spalonej kamienicy. Umowa została podpisana z władzami Powiatu Gryfińskiego. Budynek zlokalizowany jest w dość reprezentacyjnym miejscu Mieszkowic, przy jednej z głównych dróg w mieście, na rogu ulic Słowackiego i Jana Pawła II. Dramat, którego finałem było prawie całkowite zniszczenie zabytkowej budowli rozegrał się 31 października 2018 roku.

Efektem tragicznego pożaru jedna osoba straciła życie. Osiem rodzin jakie zamieszkiwały budynek straciło dach nad głową. W następstwie tej trudnej sytuacji, wielu mieszkańców Mieszkowic i okolic, zaprezentowało prawdziwie rycerską postawę wspomagając pogorzelców w tym trudnym dla nich czasie.

Obecnie, dzięki umowie podpisanej między władzami gminy i powiatu, remont zostanie wsparty kwotą 150 tysięcy złotych. Te ogromne fundusze, z pewnością wpłyną na przebieg dalszych prac przy odbudowie – jak by nie było – jednej z wizytówek miasta.

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię