Goleniów: Dajmy sobie jeszcze jedną szansę

0

Otrzymaliśmy list otwarty radnego Rady Miejskiej w Goleniowie Roberta Kuszyńskiego (radny niezależny) w którym zaapelował do kolegów radnych i Burmistrza Krupowicza o to, by w najbliższy piątek podjąć rozmowy w sprawie budżetu Gminy Goleniów na 2021 rok.

Przypomnijmy od listopada rajcy miejscy nie potrafią się dogadać w sprawie budżetu. Normalnie taki dokument powinni uchwalić do końca stycznia jednak w tym roku z powodu pandemii również i radni miejscy dostali bonus czasowy i wydłużono czas uchwalenia budżetu do końca marca. Jednak jak na razie chyba większość pogodziła się z tym, że budżetu nie uchwalą. Część mieszkańców Goleniowa wiązała nadzieję z powrotem Krupowicza do pracy. Jednak ten w wywiadzie dla jednego z goleniowskich portali powiedział, że nie widzi szans na porozumienie w tej sprawie. Krupowicz już myśli o referendum którego efektem będą przyspieszone wybory w Goleniowie. Jak powiedział

Goleniów trawi głęboki kryzys instytucjonalny.

Robert Kuszyński w swoim liście pisze:

Sytuacja, w której każda ze stron tkwi na swoim stanowisku, gubiąc z oczu to, co najważniejsze, prowadzi w prostej linii do konfliktu, w którym nie tylko cierpią finanse naszej Gminy, ale także jej mieszkańcy.
Szanowni Państwo, jesteśmy winni coś mieszkańcom naszej Gminy! Pragnę przypomnieć Państwu słowa przysięgi, która płynęła z naszych ust podczas obejmowania funkcji, jakie zostały nam powierzone właśnie przez mieszkańców naszej Gminy, w której to ślubowaliśmy sprawować powierzoną funkcję dla dobra publicznego – mając na uwadze dobro gminy i jej mieszkańców. Obecnie, w tak trudnym momencie w skali globalnej (pandemia), jak i lokalnej, mieszkańcy naszej Gminy szczególnie potrzebują wzmacniania poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji. Apeluję, nie traćmy tej wrażliwości, nie zapominajmy, po co jesteśmy i dla kogo pracujemy!
Jako radny niezależny, niezwiązany politycznie z żadnym klubem radnych, apeluję do Państwa o podjęcie rozmów w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Goleniów na 2021 rok i proponuję spotkanie „ostatniej szansy”. Zdaję sobie sprawę z nawarstwionych emocji, pretensji, żalu po każdej ze stron i wiem, że to może być trudne, ale dajmy sobie jeszcze jedną szansę, jeszcze jest na to czas, a mieszkańcy naszej Gminy na to zasługują.
Zapraszam Pana Burmistrza Roberta Krupowicza wraz ze skarbnikiem Gminy Goleniów oraz Państwa Radnych, którym zależy na dobru naszej Gminy, na spotkanie, podczas którego będziemy mogli poszukać rozwiązań zaistniałej sytuacji

Rober Kuszyński będzie oczekiwał w najbliższy piątek, tj. 19 lutego, o godzinie 15:30 w sali sesyjnej Rady Miejskiej w Goleniowie. Jednocześnie poprosił burmistrza R. Krupowicza o udostępnienie sali.

Czy dojdzie do spotkania? Zobaczymy.

 

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię