Groził babci i wymuszał pieniądze na alkohol od matki. 26-latek odpowie przed sądem

0
Groził babci i wymuszał pieniądze na alkohol od matki. 26-latek odpowie przed sądem
Zdjęcie ilustracyjne

Znęcać się można nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. W wielu przypadkach przemoc bez użycia siły może być nawet bardziej dotkliwa. Odpowie za nią 26-latek z powiatu goleniowskiego.

Podejrzany zamieszkiwał w powiecie goleniowskim wraz z matką, ojcem, bratem i babcią. W czerwcu br. zamienił ich dom w piekło. Terroryzował rodzinę m.in. przez ciągłe wszczynanie awantur, nawet w nocy, uniemożliwiając wypoczynek. Używał wobec nich słów powszechnie uznawanych za wulgarne i obelżywe, poniżał i zastraszał. Od matki wymuszał pieniądze na alkohol, a wobec nieporadnej ze względu na wiek babci dopuszczał się stosowania gróźb karalnych.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 26-latek był w przeszłości karany sądownie, przyznał się też do aktualnie zarzucanych czynów.

Zgodnie z art. 207 §  1a grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


Pamiętaj, że jeżeli jesteś ofiarą przemocy lub innego przestępstwa, możesz szukać pomocy w Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Zapewnia on wsparcie prawne, psychologiczne, a nawet materialne.

Ośrodek w Szczecinie znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem 663 606 609.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię