Kameralne obchody 76. rocznicy Forsowania Odry

0

Od dłuższego czasu trwały przygotowania do 76. rocznicy Forsowania Odry. Rocznica ta jest bardzo ważnym elementem w kalendarzu imprez okolicznościowych w Gminie Mieszkowice i Powiecie Gryfińskim. Tegoroczne obchody musiały niestety obyć się w zupełnie innej atmosferze niż ta, którą znamy z lat poprzednich.

Przygotowania do 76. rocznicy Forsowania Odry, trwały w Gminie Mieszkowice od ponad miesiąca. Nasadzanie nowych roślin, malowanie murków, czy inne prace porządkowe to tylko część z ogromu inicjatyw jakie podjęte zostały, by godnie uczcić bohaterów walczących w 1945 roku nad Odrą z niemieckim okupantem.

Galeria zdjęć: Kameralne obchody Forsowania Odry. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

Dzisiaj – 16 kwietnia 2021 roku, odbyły się obchody 76. rocznicy Forsowania Odry. Tegoroczne obchody miały dość kameralny przebieg, mimo to na miejscu pojawiło się kilka delegacji, w tym delegacja z Panem wojewodą – Markiem Suboczem.

Delegacje złożyły kwiaty przed przed pomnikiem na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórach, oraz przed Pomnikiem Sapera w Gozdowicach. Patriotyczny obowiązek został spełniony.

Galeria zdjęć: Kameralne obchody Forsowania Odry. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

Żołnierze walczący w trakcie Forsowania Odry, bez względu na to do jakiej armii należeli, walczyli o naszą ojczyznę. I za to należy im się wieczna pamięć i szacunek.

 

 

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię