Szczecin: Oddaj krew, a dostaniesz bilet na mecz Pogoni

0
fot. pogonszczecin.pl

Akcja „Grantowo-Bordowa” krew ma na celu zachęcenie jak największej liczby kibiców do podzielenia się krwią z najbardziej potrzebującymi. Każdy kto odda krew i przedstawi zaświadczenie – może odebrać bilet na mecz Pogoni Szczecin w obecnym sezonie.

Rusza kolejna akcja zorganizowana we współpracy pomiędzy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Szczecinie oraz Pogonią Szczecin.

Mały zasób krwi

W związku z sytuacją pandemiczną krwi brakuje niemal wszędzie.  Na dzień dzisiejszy w szczecińskim RCKiK sytuacja wygląda następująco:

1.Wystarczająca ilość:

B Rh+

2. Średnia ilość:

AB Rh+

A Rh-

0 Rh-

3. Niska ilość !!!:

A Rh+

0 Rh+

B Rh-

4. Stan bardzo niski !!!:

AB Rh-

Kto może oddać krew?

Krew może oddać każda zdrowa osoba pomiędzy 18-65 rokiem życia, która legitymuje się dowodem osobistym. W dniu oddania krwi osoba, która chce pomóc musi być: wyspana, zjeść lekkie śniadanie, a także być trzeźwa. Na miejscu trzeba będzie wypełnić również ankietę, a także przejść wstępne badania.

Jak uzyskać bilet na mecz?

W Centrum Krwiodawstwa należy przy rejestracji zgłosić hasło: „Pogoń Szczecin”. Po oddaniu krwi trzeba się zgłosić po specjalne zaświadczenie uprawniające do otrzymania bezpłatnego biletu. Zaświadczenie trzeba będzie zamienić na bilet w fanshopie, które mieści się przy al. Wojska Polskiego 49 (Róg Wojska Polskiego i Jagiellońskiej). Uznawane będą dokumenty TYLKO ze specjalną pieczątką z herbem klubu oraz sloganem „Grantowo-Bordowa krew”. Regulamin akcji mogą państwo znaleźć POD TYM LINKIEM.

Gorąco zachęcamy nie tylko fanów „Portowców”, ale i także wszystkich mieszkańców Szczecina i regionu do podzielenia się tym niezwykłym darem jakim jest krew. Nie da się jej wyprodukować sztucznie, ani zastąpić substytutem, więc chęć dzielenia się jest niezwykle ważna w tej materii.

POLECAMY TAKŻE:

Poseł Gdula: „Naszym rodakom udało się zamordować być może nawet 200 tys. Żydów”

Szczecin: Dziś otwarcie Courtyard by Marriott Szczecin

Szczecin: Uwaga kierowcy. Utrudnienia na Strzałowskiej

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię