Krwiobus pojawił się w Mieszkowicach

0
Krwiodawstwo - pixabay
Krwiodawstwo - pixabay

Krew – wciąż jej brakuje. W Mieszkowicach po raz kolejny pojawił się mobilny punkt pobrań. Na miejscu zjawiło się 50 chętnych krwiodawców. Łącznie oddano 17 litrów krwi.

Krew jest niezwykle ważna i nie trzeba nikomu o tym przypominać. W czasach pandemii postawa krwiodawców jest szczególnie szlachetna. Krwi wciąż brakuje i to od dawców zależy jak wiele żyć uda się dzięki nim uratować.

W minioną niedzielę, 24 stycznia 2021 roku w Mieszkowicach, miała miejsce kolejna „zbiórka” krwi. Już po raz kolejny, w mieście pojawił się „Krwiobus”. Wszyscy zainteresowani mogli tam oddać krew w celu ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Akcja w Mieszkowicach trwała około czterech godzin. Na miejscu pojawiło się 50 chętnych do oddania krwi krwiodawców. Z różnych względów jedynie 37 mogło ją oddać. Mimo wszystko udało się zebrać ponad 17 litrów krwi, co jest naprawdę bardzo dobrym „wynikiem”. Akcja zorganizowana została przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieszkowicach.

Wszystkim krwiodawcom gratulujemy szlachetnej postawy i zachęcamy do udziału w podobnych akcjach. Niewiele potrzeba by uratować życie ludzkie, a chyba nie istnieje nic cenniejszego.

Jeżeli chcieliby państwo zacząć oddawać krew, polecamy zapoznać się z informacjami podanymi TUTAJ.

 

 

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Sport: King Wilki Morskie po raz drugi wygrywają mecz setką
Sport: PGE Spójnia Stargard odnotowała pierwsze zwycięstwo w tym roku
Szczecin: MOPR przeprasza za zamieszanie z transportem niepełnosprawnych
Szczecin: Kolizja na Stołczyńskiej, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię