Krzystek chce radykalnych ograniczeń dla niezaszczepionych. Odpowiada mu Matecki

0
Krzystek chce radykalnych ograniczeń dla niezaszczepionych

Piotr Krzystek chce, by osoby niezaszczepione nie mogły korzystać m.in. z placówek bankowych, oświatowych czy ochrony zdrowia. Matecki: „Panie Prezydencie, chcecie wprowadzać segregację sanitarną i łamać konstytucyjną zasadę równości obywateli wobec prawa?”

Apel Piotra Krzystka

Wczoraj pisaliśmy o rozwiązaniach, które poparł Prezydent Szczecina w oficjalnym apelu do polskich władz. Podpisali go także inni członkowie Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza: Mieczysław Struk (marszałek województwa pomorskiego, PO), Aleksandra Dulkiewicz (Prezydent Gdańska, PO), Tadeusz Truskolaski (Prezydent Białegostoku, PO), Rafał Bruski (Prezydent Bydgoszczy, PO) i Jacek Jaśkowiak (Prezydent Poznania, PO).

Samorządowcy domagali się od rządu podjęcia radykalnych kroków wobec osób, które nie przyjęły szczepionki przeciwko COVID-19. Według nich wstęp do większości obiektów użyteczności publicznej powinien być możliwy jedynie po okazaniu certyfikatu szczepień lub certyfikatu ozdrowieńca. Wśród takich miejsc wymieniają m.in. restauracje, banki, placówki oświatowe, placówki pomocy społecznej, placówki administracji publicznej czy placówki ochrony zdrowia.

Czytaj więcej: Wizja prezydenta Krzystka: Bez szczepienia nie wejdziesz praktycznie nigdzie!

„Panie Prezydencie, chcecie wprowadzać segregację sanitarną”

Ten pomysł nie spodobał się większości internautów.

„A gdzie prawa człowieka? Konstytucja…”,

Wiemy z kim mamy do czynienia, brak słów. Gdzie prawa konstytucyjne każdego obywatela?”,

Panie Krzystek, zajmij się miastem rozkopanym i nieprzejezdnymi ulicami, daj żyć mieszkańcom. To, co Pan wyprawia to podburzanie ludzi do wyjścia na ulice! Czy chcecie tak jak Francja, Holandia rozróby na ulicach?!”,

Tą wizją właśnie Krzystek strzeli sobie w kolano przy następnych wyborach prezydenta Szczecina”.

To tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się na naszej stronie. Kolejna fala nieprzychylnych wpisów wylała się bezpośrednio na profilu Prezydenta Szczecina.

Swój głos sprzeciwu postanowił zgłosić również radny Dariusz Matecki, jeden z niewielu polityków, którzy oficjalnie sprzeciwiają się różnicowaniu Polaków.

Panie Prezydencie, chcecie wprowadzać segregację sanitarną i łamać konstytucyjną zasadę równości obywateli wobec prawa? Tylko pamiętajcie, że waszym zadaniem jest zarządzać samorządem, a nie jeździć co tydzień na polityczne spotkania w tym samym gronie i zajmować się polityką krajową” – pisze polityk Solidarnej Polski. 

„Nie dotrzyma Pan wielkiej części obietnic z 2018 roku, a marnuje Pan czas na apelowanie, które i tak nikogo z rządzących nie interesuje, robicie to jedynie pod publiczkę. Zajmij się Pan lepiej znalezieniem środków w Budżecie na pracowników socjalnych, a nie apelami pod przyszłe wybory” – dodaje.

Polecamy także:

Pogoń Szczecin  gromi Lechię Gdańsk

Szczecin: Zabił teściową i żonę. Wszystko widział 11-letni syn

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię