Wizja prezydenta Krzystka: Bez szczepienia nie wejdziesz praktycznie nigdzie!

0
źródło: FB Prezydent Szczecina

Piotr Krzystek i samorządowcy PO z innych miast wystosowali apel do rządu, w którym domagają się restrykcji dla osób niezaszczepionych. Chcą, by zakazem wstępu bez certyfikatu covidowego objąć m.in. banki, szkoły czy przychodnie!

Ramię w ramię z samorządowcami PO

Prezydent Szczecina brał wczoraj udział w briefingu prasowym Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza wraz z przedstawicielami innych miast: Mieczysławem Strukiem (marszałkiem województwa pomorskiego), Aleksandrą Dulkiewicz (Prezydent Gdańska), Tadeuszem Truskolaskim (Prezydentem Białegostoku), Rafałem Bruskim (Prezydentem Bydgoszczy) oraz Jackiem Jaśkowiakiem (Prezydentem Poznania). Wraz z tymi samorządowcami z Platformy Obywatelskiej wystosował apel do rządu, w którym domagał się podjęcia zdecydowanych kroków wobec osób niezaszczepionych.

W pierwszej części pisma wskazano na konieczność wprowadzenia rozwiązań ustawowych pozwalających na sprawdzanie tzw. certyfikatów covidowych przez pracodawców.

„Stworzenie systemu, który pozwalałby pracodawcom otrzymać informacje o szczepieniu pracowników, to racjonalne rozwiązanie obowiązujące już np. we Francji” – twierdzą samorządowcy.

Bez szczepienia nie pójdziesz… nigdzie?

Znacznie bardziej radykalne kroki zaproponowano jednak w dalszej części apelu. Sygnatariusze uważają, że certyfikat covidowy powinien być nie tylko okazywany do wglądu pracodawcy, ale jego posiadanie powinno być warunkiem sine qua non wstępu do budynków użyteczności publicznej i innych miejsc gromadzenia się dużych grup ludzi.

Prezydent Krzystek i inni członkowie Unii Metropolii Polskich postulują, by jedynie osoby posiadające certyfikat szczepienia lub certyfikat ozdrowieńca miały wstęp m.in. do:

 • restauracji,
 • kin, teatrów, sal koncertowych i muzeów,
 • hal sportowych i basenów,
 • placówek bankowych,
 • salonów kosmetycznych i fryzjerskich,
 • placówek handlowych (z wyjątkiem sklepów z detaliczną sprzedażą żywności, środków higienicznych i aptek),
 • placówek oświatowych,
 • placówek pomocy społecznej,
 • placówek rządowej i samorządowej administracji publicznej,
 • placówek pocztowych,

 • placówek ochrony zdrowia (niezaszczepione osoby nie mogłyby zgłaszać się na wizyty i zabiegi planowe, a także towarzyszyć pacjentom i ich odwiedzać).

Na końcu dodano zwrot „itd.”, co wskazuje nam, że ta obszerna lista nie ma charakteru zamkniętego.

Pełna treść apelu znajduje się TUTAJ.

Polecamy także:

Szczecin: Remont kolejnej kamienicy za nami! [ZDJĘCIA]

Szczecin: Kiedyś była tu „Ściana Płaczu”, teraz jest wysypisko śmieci

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię