Małżeństwo ze Stargardu wybrane na odpowiedzialnych za Ruch Rodzin 

0
foto: oaza.pl

Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie z naszej archidiecezji (szczecińsko-kamieńskiej) zostali wybrani na Parę Krajową Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie (DK).  

Para Krajowa Domowego Kościoła ze Stargardu 

Domowy Kościół (DK) jak pełna nazwa głosi to gałąź rodzinna polskiego Ruchu zwanego potocznie Oazą. Ruch Światło-Życie swe początki ma już w 1969, kiedy to za sprawą Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w Diecezji Katowickiej ruszyły pierwsze grupy formacyjne młodzieży. W 1973 odbyły się pierwsze rekolekcje Oazy Rodzin, które rozpoczęły formację rodzin w Polsce. 

Domowy Kościół opiera się na zasadach programowych, które zakładają, że małżeństwo podczas formacji podejmie się zobowiązań, które sprzyjają rozwojowi małżeństwa. Należą do nich: modlitwa osobista, spotkanie ze Słowem Bożym (Namiot Spotkania), modlitwa małżeńska, modlitwa rodzinna, comiesięczny dialog małżeński, uczestniczenie w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych (formacja duchowa i małżeńska), a także udział w rekolekcjach. 

Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie, jak informuje Ruch Światło-Życie, są małżeństwem od 25 lat. Od 21 lat formują się we wspólnocie Domowego Kościoła. Dotychczas pełnili posługę pary animatorskiej, pilotującej, diecezjalnej, filialnej. W czasie rekolekcji posługiwali jako para animatorska, moderatorska, gospodarcza oraz jako diakonia wychowawcza. Mieszkają w Stargardzie. 

Jak wyglądają wybory odpowiedzialnych w Ruchu 

Wybory w Ruchu Światło-Życie nie wyglądają jak te, znane wszystkim, wybory państwowe. Nie ma tam kampanii wyborczej. Małżeństwa formują się i angażuję w życie wspólnoty. Gdy ktoś pragnie większej aktywności, znajduje swoje miejsce w pracy na rzecz Ruchu bądź w imieniu Ruchu, w jednej z tzw. Diakonii. 

Małżeństwa w diecezjach wybierają spośród siebie parę diecezjalną, te spotykają się na szczeblu filialnym (kilka diecezji – w przypadku Szczecina to filia Poznańska, w skład której wchodzą diecezje: poznańskakaliskakoszalińsko-kołobrzeskaszczecińsko-kamieńskawłocławskazielonogórsko-gorzowska). Pary filialne wspólnie z parą krajową tworzą krąg centralny. 

Podczas ogólnopolskiego podsumowania Domowego Kościoła w Częstochowie 11 września 2021 r. miały miejsce wybory pary krajowej. W głosowaniu, w którym uczestniczyły pary diecezjalne oraz krąg centralny, wyłoniono trzy kandydatury, spośród których Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło – Życie, bp Krzysztof Włodarczyk, wskazał nową parę krajową Domowego Kościoła. 

To już druga para krajowa z naszej diecezji

Para Krajowa z diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej pojawiła się po raz drugi w historii Ruchu. Wcześniej w latach 2006 – 2010 posługę tę pełnili Jolanta i Mirosław Słobodowie ze Szczecina. 

Nowej parze krajowej, w tym szczególnym czasie beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego, a także wciąż toczącego się procesu beatyfikacyjnego założyciela Ruchu, Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego życzymy dużo sił i energii do troski o rodziny w Ruchu i poza nim oraz Bożego prowadzenia w tej posłudze.

Polecamy także:

Skonstruował własny samolot i uciekł z Polski. Był prześladowany przez komunistyczne władze
Talent jest, PIENIĘDZY BRAK. Czy Ada spełni marzenia? [WIDEO]
12. Brygada niesie pomoc w każdych warunkach

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię