Maszewo: Powstanie dwadzieścia mieszkań komunalnych

0

W Gminie Maszewo na liście oczekujących na mieszkanie komunalne jest 26 osób. Obecnie część obiektu jest już zamieszkała. W budynku byłej szwalni przy ul. 1 Maja w Maszewie powstaną mieszkania komunalne. Prawdopodobnie będzie ich około dwudziestu. Ile konkretnie, okaże się, gdy prace zakończą projektanci przebudowy. Obecnie władze samorządowe Maszewa przystąpiły do remontu dachu i kominów.

Od ubiegłego roku trwają prace przekształceniowe – mówi Paweł Piesio, burmistrz Maszewa. Nasze działania niestety zostały nieco opóźnione przez pandemię. W lutym ubiegłego roku Rada Miejska wyraziła zgodę na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze, na którym znajduje się budynek.

Wstępnie przewidywano, że plan zostanie wykonany na początku tego roku.

Jesteśmy już po jego wyłożeniu i na sesji Rady Miejskiej będzie podejmowana uchwała w sprawie jego przyjęcia – dodaje burmistrz Piesio. Jestem przekonany, że radni podejmą tą uchwałę, gdyż wszystkim nam zależy na utworzeniu tych mieszkań.

Kolejnym elementem będzie koncepcja podziału wnętrza budynku na lokale i inne projekty, które będzie trzeba wykonać. Na razie za wcześnie jest mówić o wszystkich projektach, które trzeba będzie wykonać.

Ile w budynku byłej szwalni powstanie mieszkań? Konkretnej odpowiedzi na razie brakuje, jednak szacuje się, że będzie ich około dwudziestu. Szczegóły w tym zakresie poznamy w momencie, gdy obiektem zajmie się projektant.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię