Międzyzdroje: 16-latek tonął w Bałtyku. Na miejscu lądował helikopter LPR

0
Międzyzdroje: 16-latek tonął w Bałtyku. Na miejscu lądował helikopter LPR

16-latek przebywał nad morzem z rodziną, a jego nagłe zniknięcie pod wodą zauważyła siostra. Po ok. 30 min. udało się go wyłowić. Natychmiast przystąpiono do reanimacji. 

16-latek pod wodą

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (poniedziałek) na niestrzeżonym odcinku plaży w Międzyzdrojach. Pod wodą zniknął 16 – latek, który kąpał się w morzu z rodziną. Na miejscu natychmiast pojawili się ratownicy WOPR i SAR, a także funkcjonariusze policji, pogotowie ratunkowe i straż pożarna. W poszukiwania nastolatka zaangażowali się inni plażowicze, którzy utworzyli trzy łańcuchy życia. Na pomoc ruszyła także lekarka i strażak OSP, którzy spędzali na plaży czas wolny.

Chłopca udało się wyłowić po ok. 30 minutach. Paulina Heigel, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, przekazała nam, że doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia. Niezwłocznie przystąpiono do reanimacji i udało się przywrócić akcję serca.

Nastolatka przetransportowano helikopterem LPR do szpitala w Szczecinie.

Zachowaj ostrożność nad wodą!

Do równie niebezpiecznej sytuacji doszło w Międzyzdrojach w sobotę, kiedy to zaginęła 9 – latka. Z racji tego, że nie udało się ustalić czy dziecko zniknęło w wodzie, czy na plaży, ratownicy wezwali umiejące pływać osoby do stworzenia łańcuchów życia.

Po ok. 45 minutach dziewczyna została szczęśliwie odnaleziona.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że niektórych sytuacji nie sposób uniknąć, apelujemy jednak o rozwagę nad wodą. Osobom, które wybierają się nad morze proponujemy zapisać w telefonie numer ratunkowy nad wodą – 601 100 100.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię