Międzyzdroje: Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru

0

PGE promuje fermy wiatrowe na Bałtyku. Z tej okazji na plaży w Międzyzdrojach na mieszkańców i turystów czeka moc atrakcji

„Plaża PGE – Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru” to wydarzenie, które ma promować morską energetykę wiatrową. To również doskonały sposób edukowania. Wypoczywając na plaży w Międzyzdrojach, do 17 sierpnia przy wejściu G można odwiedzić specjalną strefę, w której z pewnością każdy, będzie mógł poszerzyć wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii (OZE) i morskich farm wiatrowych.  

Grupa PGE rozpoczęła nowy kluczowy projekt inwestycyjny, jakim jest budowa farm wiatrowych na Bałtyku. A wędrująca po polskim wybrzeżu strefa „Plaża PGE – Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru” ma przybliżyć cele i zasady działania takich farm.  

Łącząc edukację z zabawą chcemy pokazać, jak w przyszłości będą działały morskie farmy wiatrowe PGE na Morzu Bałtyckim oraz wyjaśnić, jakie korzyści tego typu inwestycje mogą przynieść Polsce. W specjalnie przygotowanych strefach na plaży będziemy zachęcać mieszkańców i turystów do pogłębiania wiedzy z zakresu ochrony środowiska i promować postawy ekologiczne – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej 

W strefie na plaży w Międzyzdrojach znajduje się specjalna ścieżka wiedzy, w której znajdziecie interaktywne plansze edukacyjne, okulary wirtualnej rzeczywistości, Twister PGE, Giga Memory PGE Miłośnicy planszówek również zostali zaspokojeni i można będzie zagrać w specjalnie przygotowaną planszówkę. Z kolei fani turniejów telewizyjnych mogą skorzystać z koła fortuny. Niezmiernie interesującym, zwłaszcza dla młodszych, choć i wielu starszych zapewne się zainteresuje, jest infokiosk z cyklem interaktywnych prelekcji kończących się quizem na temat korzyści, jakie niesie energia ze źródeł odnawialnych. 

Zadbano również o ekologów, dla których w strefie edukacyjno-warsztatowej przygotowano sporo informacji o jednym z mieszkańców Morza Bałtyckiego – kaczce lodówce. Kaczka ta została objęta ścisłą ochroną gatunkową na terenie Polski. 

Właśnie z myślą o nich PGE dostosowała projekt morskich farm wiatrowych do ich potrzeb. Kaczki lodówki, zimują na Ławicy Słupskiej. Objęta jest obszarem Natura 2000 i sąsiaduje z lokalizacją Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. W tym celu zrezygnowano z zabudowy turbinami wiatrowymi akwenu przylegającego do Ławicy Słupskiej oraz utworzono korytarz przelotowy, by ułatwić kaczkom lodówkom dostęp do żerowisk.  

PGE prezentuje również imponującej skali turbinę wiatrowa. Zestawiona została ona z Latarnią Morska w Świnoujściu, czy wieżą Eiffla w Paryżu. Dodatkowo, każdy będzie mógł zostać operatorem mini turbiny wiatrowej. Animator na Plaży PGE pokaże, jak działa ręczny model elektrowni wiatrowej oraz mini-wersja generatora wiatrowego.

Źródło: PGE – tak było w Łebie

 Z kolei w strefie sportowej znajdzie się wielofunkcyjne boisko do gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną i badmintona. Skoro już przy sporcie jesteśmy to warto dodać, że w sobotę, 14 sierpnia mieszkańcy i turyści będą mogli poznać zawodnika PGE SKRY Bełchatów – Sebastiana Adamczyka. Nauka gry pod czujnym okiem siatkarza zostanie zwieńczona międzypokoleniową rozgrywką.  

Jak informuje Grupa PGE 

W przyszłości lokalizacją farm wiatrowych stanie się również Bałtyk. Morska energetyka wiatrowa będzie stanowić źródło zeroemisyjnej energii, które zapewni wsparcie transformacji energetycznej Polski. W Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej powstaną turbiny, które będą produkować czystą energię dla milionów gospodarstw domowych. Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce przyniesie korzyści w wielu wymiarach: ekonomicznym, środowiskowym, społecznym oraz bezpieczeństwa energetycznego. 

Polecamy także:

Szczecin: Viagra z Indii i Tajlandii miała trafić na polski rynek
Stargard: Utrudnianie na Barnima. Zamknięta część ulicy

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię