Myślibórz: Dożywocie dla 21-latka za groźby karalne i mafijne metody

0
W listopadzie ubiegłego roku, w powiecie myśliborskim podpalony został dom. Według poszkodowanego, podpalenie poprzedzone było długotrwałymi groźbami. Sprawcy grozi nawet dożywocie. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu.
Zdarzenie miało miejsce niespełna rok temu, w nocy – 19 listopada. Na numer 112 zadzwonił poszkodowany mężczyzna, który prosił o interwencję w sprawie dobijającego się do domu napastnika. Przybyła na miejsce Policja „przegoniła” mężczyznę z posesji, jednak nie na długo. Kilka godzin później doszło do kolejnego incydentu, jednak wtedy w ruch poszła benzyna.
Policjanci przybyli na miejsce ustalili, iż faktycznie doszło do podpalenia. Wskazywał na to stan drzwi, elewacji oraz okien. W związku z zajściem przeprowadzona została analiza chemiczna próbek. Badanie wykazało w próbkach obecność benzyny. Dodatkowo w toku postępowania okazało się, że w miesiącu poprzedzającym zajście, napastnik wielokrotnie kierował w stosunku do pokrzywdzonego groźby karalne.
Sprawcą zdarzenia okazał się 21-letni mężczyzna. Został zatrzymany, a sąd na wniosek prokuratury tymczasowo go aresztował. 21-latek nie przyznaje się do winy. Był już wcześniej karany, a na chwilę obecną grozi mu nawet dożywocie.
Źródło: gov.pl
POLECAMY RÓWNIEŻ:

NSZZ Solidarność z Turowa szykuje szturm na Luksemburg!
Aborcja = morderstwo? Projekt trafił do sejmu

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię