Nowe ekologiczne radiowozy dla policji

0

Zachodniopomorscy policjanci otrzymali nowe radiowozy. Hybrydowe i elektryczne pojazdy trafią do komend w Wałczu, Policach i Szczecinie. 

Zakup samochodów w połowie (po 730 tys. zł) sfinansowano z budżetu państwa i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Marek Subocz Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie powiedział w trakcie uroczystości  

– Fundusz, wspierając Zachodniopomorską policję w wymianie floty na bezemisyjną, stawia na efekt ekologiczny, którym w tym przypadku jest uniknięcie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, co sprawi, że mieszkańcy będą mogli oddychać lepszej jakości powietrzem. Dzięki nowym autom funkcjonariusze ze Szczecina, Polic i Wałcza będą realizować swoje zadania jeszcze skuteczniej, ale także z troską o środowisko.

Oznakowane radiowozy elektryczne marki Nissan trafią do jednostek w Szczecinie, Wałczu oraz w Policach.  

– Będą służyły do codziennych obowiązków policjantów. Pamiętajmy, że w obowiązkach policjantów jest nie tylko konwojowanie i praca policjantów kryminalnych. To również przewożenie poczty, dokumentów czy akt – informowała Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Po przekazaniu pięciu radiowozów odbyło się przekazanie dokumentów na dofinansowanie kolejnych czterech radiowozów. Dzięki wsparciu w wysokości 280 000 zł zachodniopomorska policja kupi pojazdy, które zostaną przekazane do Wydziałów: Dochodzeniowo-Śledczego, do walki Z Przestępczością Gospodarczą KWP w Szczecinie, Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie oraz dla Komendy Powiatowej w Goleniowie. 


Jak powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki:  

– Pan Prezes Marek Subocz jako były wojewoda z całą pewnością rozumie potrzeby policji i na pewno to dopiero początek i z pewnością znajdą się środki na kolejne radiowozy. 

Polecamy także: 

Odznaczenia dla bohaterskich policjantów z regionu
Wjechali w samochód załadowany butlami gazowymi
Szczecin: Krawężniki grozy, czyli codzienne problemy niepełnosprawnych mieszkańców

 

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię