Nowogard: Marcin Nieradka pozostaje Przewodniczącym RM

0

Sesję zwołano na wniosek radnych klubu Lewica Razem. Cel stanowiło odwołanie ze stanowiska Przewodniczącego Rady Miejskiej Marcina Nieradki (Prawo i Sprawiedliwość). Według radnych Lewicy, Przewodniczący fatalnie sprawuje swoją funkcję.

Na potwierdzenie swojego wniosku radni Lewicy przedkładają pisma Wojewody Zachodniopomorskiego, który upomniał Przewodniczącego Nieradkę.

Ekspresowa sesja Rady Miasta

Sesja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 i trwała około 30 minut. Wzięło w niej udział 18 radnych. Nie było dyskusji nad wnioskiem, a w głosowaniu wniosek przepadł. Za odrzuceniem głosowało 11 radnych, 7 było przeciw.

Po sesji radny Lewicy Jacek Refiński nie szczędził słów krytyki pod względem przewodniczącego RM oraz sposobu prowadzenia przez niego obrad.

Wynik głosowania był do przewidzenia. Koalicja trwa w najlepsze, natomiast pan Przewodniczący po raz kolejny dał wyraz nieudolności i nietolerancji, nie dając nawet możliwości uzasadnienia naszego wniosku. Nie dopuścił w ogóle do dyskusji, co pokazuje, że jego zapewnienia o tym, że statut gminy ma w jednym palcu, są ułudą – komentował po zakończeniu sesji radny Lewicy Jacek Rafiński.

Oprócz Klubów Radnych; Lewica Razem i PiS, w Radzie Miasta są jeszcze radni reprezentujący Klub Nowa. Ciekawostką jest, że oficjalna strona UM w Nowogardzie ostro krytykuje prezydium Rady Miasta. Tym samym opowiada się jednoznacznie po jednej stronie sporu. Czy do tego służy strona Urzędu?

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię