Obwodnica Łobza – w przyszłym roku będzie projekt

0
Foto: UM Łobez

Podpisany w środę (5 maja br.), w starostwie powiatowym w Łobzie, list intencyjny jest formalnym zawiązaniem współpracy samorządów – miasta, powiatu i województwa – na rzecz budowy drogowego obejścia Łobza. Dokument zapowiada koordynację działań planistycznych, wymianę informacji, partycypację w kosztach. Gmina i Powiat deklarują przejęcie, po zakończeniu realizacji zadania, wskazanych przez Województwo odcinków dróg wojewódzkich w centrum Łobza.

Obwodnica Łobza – w przyszłym roku będzie projekt

Prawie dwa kilometry drogi i nowy most na rzece Rega odmienią komunikacyjną rzeczywistość Łobza. Setki ciężarówek nie będą każdego dnia przebijać się przez centrum miasteczka. Połączenie DW 147 (kierunek Nowogard), DW 148 (Resko, Płoty), DW 151 (kierunek Świdwin oraz Węgorzyno i DK20) stanie się bezpieczniejsze i wygodniejsze. Obwodnica pozytywnie wpłynie również na bezpieczeństwo ruchu lokalnego. Kierowcy zaoszczędzą czas, mieszkańcy będą oddychać czystszym powietrzem.

W Łobzie, w ramach podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, od niedawna działa m.in. duże centrum logistyczno-magazynowe. Będzie ono generowało dodatkowe obciążenia sieci drogowej, więc budowa obwodnicy jest odpowiedzią na transportowe i gospodarcze wyzwania. Powstać ma około dwukilometrowy łącznik dróg wojewódzkich prowadzących do miasta. W planach jest przebudowa 650 m ulicy Przemysłowej i 1300-metrowy nowy odcinek. Wykonana zostanie również nowa przeprawa przez Regę. Łączny koszt realizacji inwestycji, oszacowany przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, to 20 mln 250 tys. złotych. W tym 2 mln 750 tys. zł na wykup nieruchomości pod budowę, a 700 tys. zł na przygotowanie dokumentacji projektowej. Ta ostatnia pozycja jest już uwzględniona w przyszłorocznym budżecie Województwa Zachodniopomorskiego.

Źródło: UM Łobez

Polecamy także:
Obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID – 19? Kontrowersyjna uchwała
Auto w rowie na S6 koło Płotów
„MARZĘ BY WYZDROWIEĆ” – Wiktor potrzebuje pomocy

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię