Szczecin: Zachodnia Obwodnica Szczecina

0
Foto: GDDKiA O/Szczecin

Prezydent miasta atakuje i krytykuje rząd za brak przetargu na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina, GDDKiA  odpowiada.

Prezydent Piotr Krzystek wyczekał chwili. Gdy tylko stało się jasne, że nie będzie (zgodnie z obietnicą Premiera) do końca czerwca ogłoszonego przetargu na budowę zachodniego obejścia Szczecina, Prezydent Szczecina zaatakował. Wcześniej na czacie z mieszkańcami dawał już do zrozumienia, że można się spodziewać takiej reakcji. Wieczorem 30 czerwca na swoich profilach (prezydenckim i miejskim), opublikował stosowne stanowisko. By wzmocnić siłę przekazu, pismo wystosował jako przewodniczący SSOM (Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego).

Postanowiliśmy zapytać, na jakim etapie jest sprawa obwodnicy Szczecina w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czyli u tego, kto odpowiada za tę inwestycję drogową:

W odpowiedzi na pytania informuję, że działania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w związku z realizacją zadania, polegającego na budowie Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina, są na końcowym etapie przed ogłoszeniem przetargu – wyjaśnia Ewa Adamczewska Starszy Administrator w Wydziale Zamówień Publicznych GDDKiA.

Dokumentacja inwestycji konieczna do ogłoszenia przetargu została przygotowana zgodnie z założeniami i zatwierdzona przez Zespół Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych i w dalszej kolejności przez Komisje Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych. Obecnie trwa etap końcowych ustaleń związanych z aspektami dotyczącymi finansowania zadania.  

Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina będzie realizowane w formule Projektuj i Buduj, zatem harmonogram będzie obejmował ok. 10 miesięcy przeznaczone na wykonanie projektu od momentu podpisania umowy, kolejno ok. 7 miesięcy na uzyskanie decyzji Zezwolenie na Realizacje Inwestycji Drogowej i dalej etap robót budowlanych.

Polecamy także:

Niemcy: Atak nożownika na polski autobus. Nie żyje kierowca
Stargard: Można zgłosić wniosek do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego
Świnoujście: Butelka coli za … 500 zł

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię