Ogrodowe szaleństwo w Gminie Dobra (zdjęcia + video)

0
Mierzyn

W gminie Dobra trwa Weekend Otwartych Ogrodów. W sobotę i niedzielę, 29 i 30 maja, można zwiedzać prywatne ogrody udostępnione przez mieszkańców gminy. Wydarzeniu towarzyszą jarmarki w Mierzynie i Bezrzeczu, kiermasze, warsztaty, kursy i wystawy.

Ogrody można zwiedzać na terenie całej gminy

Weekend Otwartych Ogrodów rozpoczął się wspólnym śniadaniem na trawie na terenie sportowo-rekreacyjnym „Mierzynianka”. Przepysznych kanapek gospodynie naszykowały naprawdę ogromną ilość. Do tego kawka, herbatka i soki z własnej spiżarni.

To pilotażowy projekt, który nawiązuje do bardzo popularnych w Wielkiej Brytanii wydarzeń typu Open Garden Squares Weekend i Chelsea Fringe Festival. W ramach projektu będzie można zwiedzać prywatne ogrody udostępnione przez mieszkańców gminy Dobra. Projekt ma na celu integrację społeczną, promowanie bioróżnorodności, wsparcie rodzin w organizacji wspólnego czasu wolnego i budowaniu relacji międzypokoleniowych, edukację ogrodniczą i proekologiczną mówi Izabela Trojańska ze Stowarzyszenia Carpe diem.

W ogrodach są prowadzone warsztaty ogrodnicze, florystyczne, rękodzielnicze i kulinarne. Zostaną również zorganizowane zajęcia jogi, Garden Fitness, kursy tańca, ogrodowe zajęcia rehabilitacyjne i Nordic Walking. Niektóre prywatne ogrody czy gospodarstwa kryją różne niespodzianki, jak np. pracownię rzeźbiarską z galerią na piętrze.

Ogrody będzie można zwiedzać od 10:00 do 17:00.

Organizatorzy dla mniej mobilnych osób zapewnili autokar, który objeżdża 14 ogrodów na terenie gminy: w Wołczkowie, Dołujach, Mierzynie, Dobrej, Rzędzinach, Buku i Stolcu. Jutro autokar wyruszy z Bezrzecza o godzinie 11.00

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Wójt Gminy Dobra, Starosta Policki oraz Dziekan Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Szczegółowy program z adresami otwartych ogrodów na stronie Gminy Dobra

Polecamy także:

Nalot bombowy na fabrykę benzyny syntetycznej w Policach
Szczecin: Deser dla Ingi czyli weekend z Ingą Niedźwiecką
Szczecin: Nowy stadion dla lokalnych drużyn

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię