Pogoń Szczecin: Kacper Kozłowski odejdzie do najlepszej ligi świata?

0
Kacper Kozłowski

Spekulacje co do transferu Kacpra Kozłowskiego nie gasną. Tym razem już nie tylko media spekulują. Zarówno w klubie jak i wśród kibiców, mówi się o tym, że Kacper Kozłowski odejdzie do angielskiego Brighton już tej zimy!

18-letni Kacper Kozłowski to talent na skalę światową. Latem tego roku został powołany na zaległe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020 i zagrał na nich, stając się najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek wystąpił na Mistrzostwach.

Spekulacje na temat transferu młodego zawodnika nie ustają. Sam Kacper mówił, że chce zostać w Pogoni do końca sezonu i zdobyć z nią upragnione, pierwsze Mistrzostwo Polski. Kacper ma też spore ambicje. Chce być najlepszym zawodnikiem świata! Więcej na ten temat mogą państwo przeczytać W TYM MIEJSCU.

Czy Kozłowski będzie najdroższym piłkarzem wychodzącym z Ekstraklasy?

Kacprem były już zainteresowane takie kluby jak: Borussia Dortmund, Juventus Turyn, RB Salzburg czy AC Milan, FC Liverpool. Teraz mówi się, że miałby trafić do angielskiego klubu Brighton & Hove Albion, grającego w angielskiej Premier League. W angielskim klubie gra już jeden młody Polak – to Jakub Moder, który został najdroższym piłkarzem sprzedanym z PKO BP Ekstraklasy do zagranicznego klubu. Przy transferze Kuby kwota wynosiła 11 mln euro. Czy Kacper Kozłowski pobije ten rekord? Obecnie jest wyceniany na ok. 8 mln euro, ale klub ponoć nie chce słyszeć o mniejszej sumie niż dwucyfrowa.

Transfer do Brighton już tej zimy?

Tym razem to już nie tylko spekulacje medialne. Zarówno wśród pracowników klubu, jak i kibiców plotkuje się, że transfer jest już przesądzony, a Kacper jest dogadany z nowym klubem. Kozłowski miałby odejść do Brighton już w styczniu, a nie po sezonie, jak to pierwotnie klub i Kacper zakładali. Miałby jednak grać on nadal w Pogoni do końca sezonu, jako wypożyczony zawodnik.

Czy Premier League to dobry kierunek dla Kacpra?

Warto by było postawić pytanie, czy najlepsza liga świata to aktualnie dobry kierunek dla Kacpra? Czy nie powinien najpierw ograć się w innych ligach np. w Niemczech lub Włoszech, jak to sugerują eksperci? Patrząc przez pryzmat transferu Bartosza Kapustki do Leicester, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Kacper miałby ciężki orzech do zgryzienia, aby móc przedostać się do pierwszego zespołu. Tym bardziej, że konkurencja w klubie jest duża, a niebawem powrócą z wypożyczenia jeszcze inni zawodnicy grający na pozycji pomocnika. Niemniej jednak trzymamy kciuki za to, aby kariera utalentowanego zawodnika Pogoni Szczecin rozwinęła się właściwie. Kacprowi życzymy zaś dużo zdrowia i samozaparcia w dążeniu do celu.

POLECAMY TAKŻE:

Szczecin: Stosy śmieci w Śródmieściu. Leżą na ławkach i chodnikach 

Niebezpiecznie na drogach w regionie 

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2021 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię