Kołbaskowo: Wyczekiwany remont drogi Przecław-Dołuje w przyszłym roku

0
Foto: UG Kołbaskowo

Dla wielu kierowców jadących drogą powiatową Dołuje-Przecław, to najgorsza droga w Powiecie Polickim. To alternatywna droga dojazdowa omijająca centrum Szczecina. Niestety, jej stan techniczny jest katastrofalny, a kierowcy narzekają na dziury oraz uszkodzone pobocze drogi. Obecnie drogą tą mogą jeździć samochody ciężarowe do 10 ton, co utrudnia sprawny dostęp do gminnych terenów inwestycyjnych.

Police: Wyczekiwany remont drogi Przecław-Dołuje w przyszłym roku

Starostwo Powiatowe w Policach zapowiada remont drogi, bo pogarszający się stan zmusił zarządcę do wprowadzenia ograniczenia w poruszaniu się po niej. Na razie na odcinku od Dołuj do Stobna. To chyba najgorszy odcinek tej drogi więc remont rozpocznie się w najbardziej potrzebnym miejscu. Inwestycja Starostwa zostanie zrealizowana z unijnym wsparciem w wysokości 3 mln zł. Trwają obecnie procedury zmierzające do podpisania umowy

Planowany remont odcinka Dołuje-Stobno to 2,5 km drogi. Nowa droga ma mieć nową nawierzchnie ale również chodniki oraz oznakowanie poziome i pionowe. Modernizacja przewiduje zerwanie dotychczasowej nawierzchni oraz zabezpieczenie sieci uzbrojenia gruntów. Po zmianach trasa będzie przystosowana do ruchu samochodów nawet do 11,5 tony. To o tyle ważne, gdyż droga ta zapewnia połączenie z trasa krajową S10 oraz miejscami dla inwestorów ulokowanych w Stobnie.

Koszt przedsięwzięcia obejmującego remont drogi, wykonanie dokumentacji projektowej oraz nadzór nad inwestycją wyceniono na ponad 6 mln zł. Prace będą prowadzone od stycznia do grudnia 2022 roku.

Polecamy także:
Szczecin: Ojciec ugodził syna nożem i poszedł spać. Mężczyzna zmarł
SPR Pogoń Szczecin zamiast MKS Kusy Szczecin w 1. lidze piłkarek ręcznych
Adrian Benedyczak oficjalnie zawodnikiem Parmy. Klub żegna piłkarza

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię