Powiat goleniowski: Tragiczny pożar w Świerczewie 

0
foto: JRG Goleniów

W nocy z 27/28 listopada 2021 r. doszło do tragicznego w skutkach pożaru w miejscowości Świerczewo (powiat goleniowski). Informację o pożarze straż pożarna otrzymała o godzinie 23.00 Natychmiast skierowano na miejsce zastępy z JRG Goleniów, PSP Nowogard, oraz zastępy OSP z Wyszomierza i Węgorza.

Śmierć w płomieniach

Na miejsce przyjechał również Zespół Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego, Policja i Prokurator.  Jak informuje mł. asp. Dariusz Schacht  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie:  

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu zastano rozwinięty pożar. Z palącego się budynku przed przyjazdem zastępów straży pożarnej samodzielnie ewakuowały się cztery osoby. Uzyskano od nich informacje, że w palącym się pomieszczeniu znajduje się człowiek. Przez okna budynku wydobywał się ogień i gęsty dym. Przed przybyciem zastępu straży pożarnej zostało wybite okno w pomieszczeniu objętym pożarem, przez które mieszkańcy chcieli ewakuować znajdującego się wewnątrz mężczyznę. 

Po częściowym stłumieniu płomieni ratownicy prowadzili równocześnie działania gaśnicze i poszukiwawcze. W tym samym momencie wprowadzono wentylację mechaniczną. Po chwili poszukiwań, w rogu pomieszczenia, które objęte było pożarem odnaleziono spalone ciało mężczyzny. Po przybyciu kolejnych zastępów straży do wnętrza budynku wprowadzono dodatkowe roty w celu sprawdzenia pozostałych pomieszczeń budynku – nie stwierdzono obecności innych osób.  

foto: JRG Goleniów

Ratownicy zbadali poszkodowanych

Na miejsce zdarzenia przybył również zespół ratownictwa medycznego. Jak informuje Paulina Heigel , Rzecznik Pogotowia w Szczecinie,   

Ratownicy zbadali dwójkę dzieci w wieku 8 i 9 lat, które były narażone na wdychanie toksycznych oparów. Ratownicy nie stwierdzili konieczności ich hospitalizacji.  

W wyniku pożaru spaleniu uległ pokój wraz z wyposażeniem, w którym znajdowało się ciało denata. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury spadł tynk z sufitu i ścian w pomieszczeniu bezpośrednio objętym pożarem oraz w pomieszczeniach sąsiadujących. Duże zadymienie spowodowało okopcenie wszystkich ścian budynku. Budynek na chwilę obecną nie nadaje się do zamieszkania. 

Po zakończeniu działań strażaków, miejsce tragicznego zdarzenia przejęła Policja. Dalsze czynności prowadzi prokuratura. 

foto: JRG Goleniów

Polecamy także:

Szczecin: Od dawna ta ulica była zamknięta. 1 grudnia wykonawca zapowiada jej otwarcie
Krzystek chce radykalnych ograniczeń dla niezaszczepionych. Odpowiada mu Matecki
Świnoujście: Proporzec Marynarki Wojennej na latarni

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię