Problemy z komunikacją Police – Szczecin

0

Ze Szczecina do Polic codziennie jeździ 5 linii autobusowych. Najbardziej obleganą linią autobusową jest 107. To właśnie ją od stycznia czekają spore cięcia, a co z tym się wiąże również spore utrudnienia dla pasażerów.

Likwidacja linii pospiesznej F czy teraz czeka to 107?

Ze Szczecina do Polic można dojechać z 3 węzłów Gocław (102), Plac Rodła (101 i 107) i Głębokie (103 i 106). Kiedyś jeździła również linia pospieszna F. Tą jednak ZDiTM stopniowo ograniczał by ostatecznie po cichu skasować. Zawieszono jej kursowanie na wakacje, a po nich już nie powróciła. W to miejsce zwiększono częstotliwość kursowania linii 107, co jednak w niczym nie zrekompensowało linii F. Teraz ogranicza się linię 107.

Jak głosi komunikat ZDiTM – w związku z trudną sytuacją kadrową Szczecińsko – Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. z dniem 1.01.2022 r. do odwołania wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 107. 

Jak zatem będzie kursować 107? 

W dni powszednie do odwołania wakacyjny rozkład jazdy. Czyli w godzinach szczytu kursy będą wykonywane co 8 minut, poza godzinami szczytu co 10 minut, w godzinach wieczornych co 20 minut. 

Soboty staną się dniami świątecznymi, więc autobusy będą jeździć w godz. 12-18 co 12 minut, w godz. 10-12 co 15 minut, a w pozostałym okresie co 20 minut. 

Najdotkliwsze zmiany czekają pasażerów tej linii w niedziele i dni świąteczne. Wtedy obowiązywać będzie rozkład jazdy dla Nowego Roku, Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Kursy będą wykonywane co 20 minut przez cały dzień. 

Przypomnijmy, że linią 107 jeżdżą mieszkańcy szczecińskich osiedli Dżetowo – Grabowo, Książąt Pomorskich, Żelechowa, Golęcino-Gocław, Bukowo, Stołczyn oraz Przęsocina znajdującego się między Policami, a Szczecinem.

Polecamy także: 

Szczecin: Zautomatyzowany fast-food z przełomu XIX i XX wieku [ZDJĘCIA]
Szczecin: Rzucają petardami w ludzi i wysadzają skrzynki na listy

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię