Stargard: 4 lata bił partnerkę, potem próbował zgwałcić inną kobietę

0
4 lata bił partnerkę, potem, przy użyciu przemocy, próbował zgwałcić inną kobietę

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który przez lata znieważał i bił swoją konkubinę. W toku postępowania okazało się, że przy użyciu przemocy próbował też zgwałcić inną kobietę. 

Ubliżał, bił i próbował zgwałcić

Podejrzany zamieszkiwał wraz z pokrzywdzoną w jednej z miejscowości powiatu stargardzkiego. Od 2014 roku aż do sierpnia 2018 roku znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Przez ten długi okres wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których nie tylko wyzywał i poniżał kobietę, ale także bił ją, popychał, wykręcał ręce i groził śmiercią.  26 sierpnia 2018 roku pokrzywdzona zdecydowała się na trudny krok i postanowiła odejść od mężczyzny. Ten zaś zażądał zwrotu przekazanych na przechowanie pieniędzy, a gdy spotkał się z odmową złapał konkubinę za szyję i zaczął dusić.

W toku postępowania wyszły na jaw kolejne fakty obciążające 51 – latka. Inna kobieta przyznała, że w dniu 30 sierpnia 2020 roku podejrzany, stosując przemoc fizyczną, trzykrotnie próbował doprowadzić ją do obcowania płciowego. Niedoszłej ofierze gwałtu udało się jednak uciec.

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna nie był dotychczas karany i częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Jesteś ofiarą przemocy domowej?

Niestety bardzo często zdarza się, że sprawcami przemocy fizycznej czy psychicznej są osoby najbliższe. W wielu przypadkach agresorzy pozostają bezkarni, m.in. dlatego, że ich ofiary są od nich uzależnione finansowo. Boją się, że nie uzyskają żadnej pomocy, zostaną same i bez dachu nad głową.

Na terenie całego kraju działa ponad 370 Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, które udzielają wsparcia osobom, które zdecydowały się przerwać milczenie. Taki ośrodek znajduje się w Szczecinie przy ul. Energetyków 10. Pomoc można uzyskać udając się tam osobiście, dzwoniąc pod całodobowy numer  663 606 609 lub pisząc maila na adres pomoc@sos.home.pl

Podobne punkty w naszym regionie znajdują się  w Kamieniu Pomorskim, Gryfinie, Policach, Goleniowie, Stargardzie, Choszcznie, Gryficach, Łobzie, Pyrzycach, Myśliborzu i Świnoujściu. Więcej informacji znajdziesz >> TUTAJ <<

Ośrodki zapewniają m.in. bezpłatną pomoc psychologiczną, materialną i prawną. W ramach pomocy materialnej można liczyć np. na pokrycie kosztów czasowego zakwaterowania, świadczeń zdrowotnych, pobytu dzieci w żłobkach i przedszkolach czy kosztów żywności.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię