Stargard: Ferie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym

0

Od poniedziałku, 4 stycznia br. rozpoczynają się ferie zimowe. Z powodu obostrzeń, związanych z koronawirusem, nie można jednak nigdzie wyjeżdżać. Pozostają więc półkolonie bądź oferty różnych instytucji kultury. Ciekawą propozycję dla najmłodszych na zbliżające się ferie przygotowało Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie. Muzeum przygotowało gry i zabawy – zarówno online, jak i do wydrukowania.

Zimowa przerwa od nauki spędzona w domu także może być interesująca. „Muzeum w pigułce” to lekcja muzealna do przeprowadzenia samodzielnie, z rodzeństwem lub z pomocą rodziców albo opiekunów. Do wyboru są dwie zakładki – Muzeum? Wchodzę! oraz Gry i zabawy.

W każdym pokoju znalazły się propozycje online oraz materiały do wykonania bez komputera. Jak zapewniają organizatorzy – wystarczy papier, nożyczki, kredki i trochę wyobraźni, żeby świetnie się bawić, a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Kolejna propozycja MAH to coś dla zainteresowanych antropologią i archeologią. W filmowym cyklu „Kości zostały rzucone…” Marcin Burdziej opowiada o najciekawszych tytułowych kościach. Znaleziska pochodzą z prac wykopaliskowych. Pierwsze odcinki serii są do zobaczenia w serwisie YouTube. Warto też zaglądać na facebookowy profil MAH. Można tam znaleźć linki do najnowszych propozycji, ale też ciekawostki historyczne.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię